פיליפינים – הגבלות חדשות בעקבות גל תחלואה נוסף

בעקבות גל תחלואה נוסף בפיליפינים הודיעו הרשויות על סגירת נמלי התעופה לכניסת זרים ופיליפינים שאינם עובדים זרים מקומיים החל מיום 20.3 ועד 19.4 כאשר לפי ההודעה יוחרגו דיפלומטים ומקרים הומניטריים, וזאת עד למכסה של 1,500 נוסעים ביום.

לאחר מגמה של פתיחה הכלכלה ומתן הקלות נוספות לחיזוק המסחר והתעשייה המקומית הגיעה עלייה משמעותית במקרי ההדבקה. נכון לאתמול (17/3) נרשמו 4,387 חולים חדשים וזהו היום השישי ברציפות שבו מספר החולים עומד על מעל 4,000 חולים. אחוז החיוביים בבדיקות הקורונה שבוצעו (37,608) עומד על 14.1%. הערכות חדשות משערות כי רמת התחלואה יכולה להגיע לשיא של 11,000 חולים ביום – פי 5 מהמצב לפני כשבועיים. רמת התפוסה בבתי החולים במטרו מנילה מתחילה לעלות וחלק מהמחלקות נמצאות במצב קריטי. למרות זאת, הודיע שר הבריאות כי אין תכנון להציב את מטרו-מנילה תחת סגר קהילתי מורחב (ECQ) וזאת ככל הנראה מהחשש להשלכות הקיצוניות לכלכלה שכבר נפגעה רבות.

מלבד הגבלות על כניסת זרים הכריזו ראשי הערים במטרו-מנילה על עוצר לילי בין השעות 22:00 ועד 5:00 שישאר בתוקף עד להודעה חדשה. כמו כן החזירו לתוקף את האיסור על יציאת קטינים מעל גיל 15 לרחובות שהונהג החל ממרץ 2020 והוסר רק לאחרונה. בהתאם הרשויות החלו באכיפה מוגברת של הגבלות הקורונה באמצעות פריסת כוחות משטרה רבים במכרזי הערים וברחובות הראשיים.

בתוך כך מבצע החיסונים יצא לדרך בתחילת החודש לאחר הגעה של כמיליון חיסונים, מרביתם של חברת Sinovac שניתנו כתרומה של הממשל הסיני והיתר של חברת AstraZeneca. אמנם מדובר בטיפה בים וכעת המבצע מיועד בעיקר לצוותים הרפואיים אך עבור הפיליפינים בפרט עבור הממשל מדובר בבשורה חיובית. דובר הנשיא ציין לאחרונה שסבב של 5 מיליון חיסונים נוספים צריך להגיע במהלך חודש מרץ ועד סוף הרבעון השני הממשל הפיליפיני צופה שיהיו 50-60 מיליון חיסונים זמינים במדינה.

לאור זאת אנו ממליצים לאנשי עסקים ישראלים המתכננים להגיע לפיליפינים במחצית הראשונה של שנת 2020 לדחות את הנסיעה בשלב זה ולנסות להעביר את הפעילות לאונליין. במקרים חריגים בלבד בהם נדרשת נוכחות פיזית לטובת קידום ותפעול פרויקט חיוני, נוכל לנסות לסייע ולהעביר בקשות הגעה מיוחדות לאישור משרד התעשייה והמסחר המקומי.

צוות הנספחות הכלכלית ישמח לעמוד לרשותכם ולסייע ככל הניתן בתקשורת מול גורמים עסקיים מקומיים.

*עדכון זה נכתב בשיתוף עם מר ניר בלזם, סגן השגריר בשגרירות ישראל במנילה.

לפרסום מעודכן –

חושבים על נסיעת עסקים לפיליפינים? חשוב שתקראו

צור קשר עם:

תומר היווי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל