וייטנאם סוגרת שעריה עד לסוף פברואר עקב התרבות המוטציות לוירוס הקורונה

משרד ראש הממשלה הוייטנאמי הודיע לאחרונה על צמצום נוסף של הטיסות הנכנסות למדינה בשל חשש מהגילויים האחרונים של וריאנטים נוספים.

ההחלטה, שנחתמה על ידי ראש הממשלה פוק (Nguyễn Xuân Phúc), הגדירה את מועד התפוקה הנוכחי כתום חגיגות ראש השנה המקומי (ה”טט”, המתקיים השנה במחצית פברואר), בעיקר מפני חשש מביקורים של אזרחים וייטנאמיים הגרים מחוץ למדינה ואירועים משפחתיים הנהוגים בתקופה זו.

ההחלטה קובעת הליך לאישור “טיסות הצלה” על פי צורך קריטי במיוחד הדורש אישור 5 משרדי ממשלה שונים לכל טיסה, בנוסף לאישור הסופי של משרד רוה”מ.

מצד שני, ההחלטה משאירה מקום לאופטימיות תוך שהיא מציינת כי החל מחודש מרץ על הממשלה ליצור מתווה חדש לפתוח את הגבולות לטובת תיירות ומסחר, על מנת לעמוד ביעד הממשלה לצמיחה כלכלית לשנת 2021 העומד על 6.5%.

(לקריאה על התמודדות וייטנאם עם הקורונה בשנת 2020, ר’ כאן)

בשבוע הבא יתקיים בוייטנאם קונגרס המפלגה הקומוניסטית ה-13.

מדובר באירוע הפוליטי החשוב במדינה והמתקיים אחת ל-5 שנים. במהלכו ממונים ראשי המפלגה והדרגים הגבוהים במדינה ולאחריו מתפרסמות תוכניות החומש והעשור של המדינה.

בין היתר יאלצו להתמודד בממשלה החדשה עם שאלת הכניסה של מחוסנים למדינה ואנשים הנושאים נוגדנים בגופם. שאלה שכיום עוד לא ניתנה לה תשובה רשמית ממשרד הבריאות הוייטנאמי.

על תוצאות הקונגרס והתכנית הכלכלית של ממשלת וייטנאם לשנים הקרובות בפוסטים הבאים.

למרות מצב הקורונה, וייטנאם נותרה פתוחה להזדמנויות עסקיות והתנופה הכלכלית במדינה לא פסקה לרגע. 

 

חברות ישראליות המעוניינות לחקור הזדמנויות עסקיות בוייטנאם או להתייעץ בנושאי ייצוא והשקעות לוייטנאם, מוזמנים לפנות לנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בוייטנאם.  

צור קשר עם:

גל סף

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל