נספחות ניו דלהי מסכמת את שנת 2020 ומה צופה לנו 2021?

אין ספק כי השנה הנוכחית הייתה שונה מכל מה שהכרנו עד כה, 2020 לימדה אותנו להתנהל בתנאים של חוסר וודאות ויציבות, הציגה בפנינו מודלים חדשים לעשיית עסקים ויש היאמרו אף דחפה את האנושות קדימה בכל הקשור למודלים של עבודה מהבית, אוטומציה ועוד – תהליכים שהיו צפויים לקרות באופן טבעי רק בעשורים הבאים.

 

הודו הייתה ועודנה מבין המדינות שנפגעו בצורה הכי קשה מהמגפה וניצבת במקום השני בעולם עם מעל 10 מיליון מקרים מאומתים.

נראה כי הסגר ההרמטי שהטילה הממשלה ב24 למרץ ועד לסוף חודש מאי לא הצליח לבלום את התפשטות הנגיף בתת יבשת.  לפי נתוני משרד הסטטיסטיקה הלאומי, הכלכלה המקומית התכווצה ב7.5% ברבעון השלישי של 2020, שיעור נמוך מה8.8% אשר צפו לה, זאת ככל הנראה תודות להקלות שהוחלו החל מחודש יוני על הסגר הלאומי שהטילה הממשלה, ביקושים מקומיים גבוהים בעונת הפסטיבלים ועלייה בייצור המקומי. הרבעון השני, יש לציין, הציג צמיחה שלילית של 23.9%, פעם ראשונה מאז החלה הודו לפרסם את נתוני הצמיחה השנתיים שלה מאז שנת 1951. הבנק המרכזי של הודו, יחד עם הIMF והבנק העולמי צופים כי הודו תסיים את שנת 2020 עם צמיחה שלילית שבין 9.5%-10.3%.

החדשות הטובות הן כי הבנק המרכזי צופה כי כבר ברבעון האחרון לשנת 2020 תוכל לשוב ולהציג הודו נתוני צמיחה חיוביים לתוצר המקומי. לפי קרן המטבע הבינלאומית בשנת 2021 צפויה הכלכלה המקומית להתאושש ולהציג צמיחה מרשימה של 8.8%!

 

 

 

אז מה היה לנו בשנת 2020?

הנספחות הכלכלית בדלהי לא חדלה מהפעילות היומיומית והמשיכה להגיש סיוע לחברות הישראליות. עם למעלה מ100 פניות של החברות הישראליות לנספחות ומספר יפה של סיפורי הצלחה, הנספחות העבירה את המשלחות, הכנסים והמפגשים העסקיים למרחב הוירטואלי והמשיכה באיתור הזדמנויות עבור החברות בשוק המקומי וסייעה ביצירתם של חיבורים עסקיים איכותיים, גם בזמנים מאתגרים אלו.

על קצה המזלג: קיימנו משלחות וירטואליות, פרוייקטי סקאוטינג, כנסים וירטואליים, וובינרים לחשיפה של החברות הישראליות לחברות המקומיות, וובינרים לחשיפת הזדמנויות מקומיות לחברות הישראליות, שולחנות עגולים בנושא Ease of Doing Business עם Invest India ועוד במגוון רחב של סקטורים כמו: מכשור רפואי ובריאות דיגיטלית, אנרגיה סולארית ומתחדשת, קלינטק, פינטק, אדטק, אגרוטק, מים, סייבר וHLS, תחבורה חכמה והרשימה עוד ארוכה.

למה ניתן לצפות ב2021?

כאמור, לפי נתונים ממקורות רשמיים אנו צופים כי המשק והכלכלה המקומית בהודו תחזור לפעילות (כמעט) מלאה בשנה הבאה. יתכן והדבר וייקח זמן והתהליך יהיה הדרגתי אך הכיוון הוא חיובי. ממשלת הודו עושה כל מה שביכולתה כדי לתמרץ את הכלכלה המקומית וזאת כדי להחזיר את המשק לצמיחה חיובית, כפי שרגילה הודו להראות. חוקי החקלאות החדשים של הממשלה שבבסיסם עומדת המטרה לייצר שוק חופשי לתוצרת החקלאית המקומית (למדינה שהינה יצרנית מוצרי החקלאות השנייה בגודלה בעולם) ולשפר את הכנסתם של החקלאים, חבילות סיוע על סך 10 מיליארד דולר, גביית מיסי GST יעילה כל אלו הם חלק מהדוגמאות לניסיונות הממשלה המקומית.

אנו בנספחות הכלכלית מתכננים מגוון רחב של פעילויות לשנת 2021 אשר נועדו לשרת את החברות הישראליות במאמציהן לבסס או להרחיב את פעילותן בשוק המקומי. סמינר חשיפת הזדמנויות אנרגיה מתחדשת לחברות ישראליות, משלחת חברות “פתרונות תחבורה חכמה-רכבים חשמליים”, רואודשואו חברות עם פתרונות חקלאיים בתחום החלב ו Post harvesting, רואודשואו חברות עם פתרונות סכרת ומחלות לב אשר יפגשו עם בתי חולים מקומיים, משלחת חברות דנטל, וובינר חשיפת הזדמנויות בתחום המים וכיצד עובדים עם הרשויות המקומיות, וובינר הזדמנויות תעשיה חכמה וחשיפת טכנולוגיות ישראליות לחברות מקומיות, משלחת חברות industry 4.0, משלחת חברות סייבר  – כל אלו הם רק טעימה קטנה מכל המתוכנן לשנה הקרובה!

 

מעוניינים לשמוע עוד ולבדוק כיצד אנו בנספחות הכלכלית נוכל לסייע לכם?

אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו במערכת הפניות ליצואן או בכתובת המייל של הנספחות: Delhi@Israeltrade.gov.il

 

צור קשר עם:

נטאשה זנגין

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל