ממשלת תאילנד מתכננת רפורמה לקידום השקעות זרות

אחת הטענות המרכזיות לגבי השוק התאילנדי היא קיומה של ביורוקרטיה מכבידה ומורכבת הקשורה בעשיית עסקים בארץ החיוכים. הדבר נכון בעיקר לעסקים הנוגעים לממשלה המקומית, בין כלקוח קצה ובין כרגולטור מפקח.

כפי שהסברנו בפוסטים קודמים, צמיחתה של ויאטנם השכנה ואובדן כושר התחרותיות של תאילנד כהאב ייצור ופיתוח בדרום מזרח אסיה, מניע מספר ניסיונות למהלכים בממשלה המקומית. לאחרונה מדווח כי תאילנד מבצעת בימים אלו רפורמה מקיפה שמטרתה ביצוע שינויים בתקנות החלות על עסקים זרים במדינה לרבות מיסוי וחוקי ההגירה.

חלק מהשינויים יבוצעו הקלות על מיסוי בלו, אישורי העסקה של עובדים זרים, תכנון ערים, היכולת להשקיע באנרגיה חלופית ועוד.

התכנון הינו ליישם 85% מהשינויים האמורים במסגרת תוכנית אשר זכתה לשם “הגיליוטינה הרגולטורית” לשנת 2021.

תכנית זו מנוהלת על ידי הוועדה לפיתוח המגזר הציבורי, במטרה להתמודד עם העלויות הגבוהות (והגדלות) של הרגולציה המקומית בפני עסקים וצרכנים, המוערכת בכ-142 מיליארד באט בשנה. על פי הערכות מכון המחקר לפיתוח תאילנד, ביכולתה של הממשלה להפחית עלויות אלו בכ- 55% לצרכנים ובכ- 22% לעסקים.

כיום, תאילנד נמצאת כיום במקום ה-21 בדירוג “קלות עשיית העסקים” של הבנק העולמי לאחר שקפצה ממקום 46 ל-27 בשנת 2019 וכעת ב-6 מקומות נוספים (סה”כ מדורגת תאילנד במקום ה-6 באסיה).

היעד שהציבה לעצמה הממשלה היא העפלה לעשיריה הראשונה בדירוג, ליעד זה השלכה ישירה על חברות ישראליות המתכננות להציב רגליים על הקרקע בתאילנד.

צור קשר עם:

דגן אלוני

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל