בלומברג מציב את תאילנד בראש רשימת הצמיחה לשנת 2021

בימים האחרונים פורסם מחקר נרחב של חברת בלומברג בנוגע לתחזית הצמיחה הפוטנציאלית לשנת 2021 ב-17 שווקים מתעוררים. מדובר במחקר נרחב ומעניין שמציב את מדינות אסיה המתפתחות כראשונות לחזור לצמיחה בשנה הבאה.

בראש הרשימה ניצבת תאילנד, בין היתר (לפי ממצאי המחקר), בשל “עתודות איתנות” והפוטנציאל הגבוה להזרמה מהירה ומחודשת של כספים ושירותים, בעוד שרוסיה זכתה למקום השני בזכות “נכסים חיצוניים חזקים” ופרופיל פיננסי איתן, בנוסף למטבע הרובל המוערך בחסר.

כאמור, חברת המדיה האמריקאית בחנה מלבד תאילנד ורוסיה 17 שווקים מתפתחים, לרבות סין, מלזיה ואינדונזיה אך גם מספר מדינות מפותחות כמו דרום קוריאה – כולן  על בסיס 11 מדדים לביצועים כלכליים ופיננסיים.

חשוב לציין, כי בכל האמור לצמיחת המדינות המתפתחות, קיימת כוכבית חשובה עליה יש לשים דגש – במידה ומדינות אלו ישארו מאחור בכל האמור לחלוקת החיסונים העולמית, עלולות מדינות אלו לספוג פגיעה קשה ומתמשכת אף יותר (מעבר לזו של 2020). זאת, במיוחד מדינות מוטות תיירות כגון תאילנד, פיליפינים וכיו”ב.

כך או כך, סקרי בלומברג מצדיקים, לפחות בחלקם, את הכינוי הנפוץ “טפלון תאילנד” שנולד עקב יכולתה של תאילנד לחזור לצמיחה זריזה לאחר שורה של משברים (משברים כלכליים, צונאמי וכו’).

צור קשר עם:

דגן אלוני

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל