פרצת סייבר קוראת לגנב

שנת 2020 ומגיפת הקורונה יצרו שינויים רבים בהרגלי העבודה והאיצו תהליכים ואתגרים הניצבים מול חברות ועסקים ברחבי העולם. ‏אחת ההשלכות המרכזיות של הקורונה היא ההכרח של פלטפורמות עבודה מהבית והמעבר הדרסטי לעולמות האונליין. חיבורים אלו ״מרחוק״ האיצו את פשעי האינטרנט ומתקפות הסייבר באופן חסר תקדים.
מרכז התלונות האמריקאי לפשעי אינטרנט של ה-FBI דיווח על עלייה של מעל ל- 75 אחוזים בפשעים דיגיטליים מפרוץ המגיפה בארה״ב וכי במחצית הראשונה של 2020 דווחו יותר פשעי אינטרנט מאשר בשנת 2019 כולה, כולל מתקפות סייבר מרובות.

״טרנד״ זה לא פסח על תאילנד שנהנית ממעבר חד ופתאומי לאונליין בכל הסקטורים האפשריים. בשנה האחרונה ה-CERT התאילנדי זיהה מספר גדל והולך של התקפות כופר דוגמת WannaCry, GrabCrab Stop, PolyRansom / Virlock ו- Crysis / Dharma, ומייז.

בינואר ועד נובמבר בלבד, תאילנד חוותה 1,969 מתקפות סייבר, אשר כוונו לסוכנויות וארגונים בתחום התשתיות, הבידור, הפיננסיים והבריאות.
המתקפה האחרונה, לפני כחודש, כוונה כנגד בית החולים סרבורי בתאילנד. במסגרת המתקפה, הצליחו האקרים לחסום את הגישה לתיקים הרפואיים של החולים ולחסום את קווי הטלפון של בית החולים.

התוקף דרש מבית החולים לשלם 63 מיליארד באט בביטקוין (כ-2 מיליארד דולרים). מתקפות דומות ארעו רק לאחרונה לחברת החשמל התאילנדית, הטלקום הגדול במדינה (דליפה של כ-8 מיליארד רשומות מידע), אחד מיצרני המשקאות הגדולים בתאילנד ועוד.

מתקפות אלו מחדדות את החשיפה של החברות הגדולות בתאילנד, הפרטיות והממשלתיות, לאיומי סייבר. בעיקר מתחדדת חוסר המודעות וההכשרה של העובדים והיעדר יכולות התגובה הראשונית (initial response) למתקפות כופר. אנו ממשיכים לקדם חברות סייבר ישראליות בשוק התאילנדי ומזמינים חברות ישראליות לפנות אלינו לסיוע וחיבור למפיצים ולקוחות קצה.

צור קשר עם:

דגן אלוני

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל