הדמוקרטיה הגדולה בעולם החליטה לייצר אנרגיה נקייה. והרבה!

ממשלת מודי השנייה מציבה לעצמה יעדים שאפתיים יותר מזאת הראשונה ומאותת לתעשייה ההודית, למשקיעים הזרים ולכל מי שרק רוצה לשמוע מה היא מתכננת לעשות וכיצד. לאחר מאבק מוצלח בהון השחור, הקמת משרד מים פדרלי והשקת תכנית בריאות לאומית, הממשל שם את יהבו על אנרגיה. וליתר דיוק, מעבר לאנרגיה מתחדשת וירוקה. הודו חתומה על הסכם פריז וראש הממשלה מודי כבר הודיע על הגדלת ייצור האנרגיה הנקייה מ 175GW ב 2022 ל 450GW ב 2030.

למה הודו?

בשנים 2000- 2019, יותר מ 700 מליון הודים חוברו לרשת החשמל. לצד שיפור משמעותי באיכות החיים, הנגשת שירותים לאזרח ותרומה אדירה לכלכלה, לצריכת וייצור חשמל יש השפעה כמובן על הסביבה. ב 2017 הודו דורגה כ’מזהמת’ הרביעית בעולם (אחרי סין, ארה”ב והא”א) והייתה אחראית ל 6.6% מהזיהום הנגרם על ידי דלקים מובסיים פחמן (Carbon emissions). ברחבי הודו בעיות קשות של זיהום אוויר ומים, ושינויי האקלים פוגעים באוכלוסיית החקלאים העצומה במדינה. השאיפה ההודית להפוך למעצמה אזורית ועולמית, לצד מחוייבות בינלאומית לעתיד טוב יותר, הובילו את הממשל להצטרף כאמור להסכם פריז ולהתחיל בתהליך.

איך הודו תייצר אנרגיה נקייה?

השטח הענק ותנאי האקלים השונים של הודו משחקים לטובתה במגה פרוייקט המתרחש בימים אלו. מתוך ה 175GW אליהם התחייבה ממשלת הודו, 100 יגיעו מאנרגיה סולארית, 60 מרוח, 10 מביו-גז ועוד 5 מתחנות הידרואלקטריות. הנתון המעניין והמעודד הוא שכמעט כל היצור יתבצע על ידי חברות פרטיות, הודיות וזרות, וחברת הרכבות הממשלתית (שחקן שוב בכלכלה ההודית בזכות עצמה) תייצר רק כ 3% מסך האנרגיה הירוקה עד 2022. עידוד ממשלתי כבר אמרנו?

איך זה רלוונטי אליך?

הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה והתעשייה במומבאי, יחד עם הנספחות לבנגלור ודרום הודו ומכון היצוא יקיימו אירוע חשיפה לשוק ההודי במהלך חודש ינואר 2021. המיקוד הפעם יהיה החברות אנרגיה ומחזור פסולת (Waste management) והצגת ביכולות של חברות ישראליות וטכנולוגיה ישראלית בפני תאיגידים וחברות אנריה הודיות, שרבות מהן מזהות את הפוטנציאל ואת המגמה בשוק ומקמדות פרוייקטים שונים (בעיקר סולאריים) ברחבי הודו.

 

אתם ואתן מוזמנים/ות לפנות אלינו, צוות הנספות המסחרית במומבאי, ונשמח לעזור לכם/ן לבחון את אינסוף האפשרויות שנמצאות בהודו, ולזהות את הזדמנויות עסקיות מעולות!

חברות המעוניינות לנצל את ההזדמנות מוזמנות לפנות אלינו כאן.

אתם מוזמנים להמשיך ולעקוב בבלוג זה ובדף ה LinkedIn של הנספחות לעדכונים שוטפים.

 

צור קשר עם:

שגיא איצ'ר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל