מהפכת ה 5G של הודו כבר כאן

“הודו הינה שיאנית עולמית בצריכת שירותי תוכן לטלפון חכם עם ממוצע חודשי של 12GB” כך קובע דו”ח של חברת Ericsson השוודית מיוני האחרון. המחקר מעריך כי בתוך 3 שנים, הצריכה החודשית למכשיר תכפיל את עצמה. אם לוקחים בחשבון שבהודו יש יותר ממיליארד מכשירים סלולריים, כמחיצתם סמרטפונים, הודו הופכת לשיאנית צריכת המובייל העולמית. זה המצב נכון להיום, מה צפוי בעתיד הלא רחוק?

מוקש אמבאני, יו”ר התאגיד Reliance, התאגיד הגדול בהודו, הודיע בשבוע שעבר כי במחצית השניה ש 2021 חברת JIO אשר בבעלותו, תתחיל בפריסת רשת ה 5G ברחבי הודו. הרשת הטובה בהודו הופכת את המדינה מאוד ‘מקושרת’ הן לרשת הסלולרית, והחל מהמפכה של JIO גם למחוברת לרשת האינטרנט. JIO הצעירה, שהוקמה ב 2016, הצליחה לחולל מהפכה בשוק ובכלל בהודו. החברה פרסה רשת של 4G לראשונה בהודו והציעה להודים הצעה שלא ניתן לסרב לה: שימוש חינמי בחבילות גלישה ושימוש במובייל. המהפכה הייתה מהירה.

JIO, חברת המובייל של אמבאני, הפכה בתוך כ 3 שנים לספקית המובייל הגדולה בהודו עם יותר מ 55% מהשוק השני בגודלו בעולם. גם לאחר שהחלו לגבות תשלום בגין השימוש הוא היה כ”כ  נמוך שהודים מכל המעמדות ורמות ההכנסה המשיכו להיות מנויים של החברה ורבים נוספים הצטרפו. המעבר ל 5G יאפשר שימוש אינטנסיבי בטכנולוגיות שונות החל מ IOT ברמת העיר, השכונה או הבית. עבור תחבורה חכמה, שירותי רפואה, תעשייה חכמה (Industry 4.0) תשתית ה 5G היא בשורה נהדרת ורוח גבית הכרחית. אמבאני ו JIO מבקשים להוביל את המהפכה הבאה בהודו.

כל סטרט אפ, יזם או חברה מתחום המובייל וחברות המתמחות באפליקציות הרלוונטיות ל 5G חייבים להכניס את הודו לרשימת היעדים שלהם. הנספחות הכלכלית במומבאי תסלול את הדרך לכל חברה ישראלית לשוק ההודי ותסייע להצלחה ישראלית בתחום המובייל ההודי לכל מי שת/יחפוץ בכך. מעבר ל JIO גם חברת Vodafone ו Airtel מובילות את השוק בהודו – שלושת החברות יחד שולטות כמעט ב 100% מהשוק. בשלב זה כבר ברור שפריסת הרשת תוביל לקידום את כל ענפי הטכנולוגיה ההודיים וזאת הזדמנות מעולה ‘לקפוץ על הרכבת’ הזאת לפני שהיא ‘עוזבת את התחנה’.

 

אתם ואתן מוזמנים/ות לפנות אלינו, צוות הנספות המסחרית במומבאי, ונשמח לעזור לכם/ן לבחון את אינסוף האפשרויות שנמצאות בהודו, ולזהות את הזדמנויות עסקיות מעולות!

חברות המעוניינות לנצל את ההזדמנות מוזמנות לפנות אלינו כאן.

אתם מוזמנים להמשיך ולעקוב בבלוג זה ובדף ה LinkedIn של הנספחות לעדכונים שוטפים.

 

צור קשר עם:

שגיא איצ'ר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל