חקלאי, על תערוכת KISAN כבר שמעת?

כנס החקלאות KISAN החל השבוע בפלטפרומה דיגיטלית, לראשונה מזה 30 שנה.

האירוע אשר מתקיים באופן קבוע בעיר פונה (3 שעות נסיעה ממומבאי) עבר גם הוא, איך לא, לפלטפורמה הדיגיטלית. מדובר בכנס החקלאות הגדול ביותר בהודו, אשר מבקרים בו מידי שנה כ 150,000 איש, ביניהם נציגי ממשלה, אקדמיה ובעיקר חקלאים ונציגי חברות מקומיות וזרות אשר פועלות בשוק החלקאות מן הגדולים בעולם.

כמה גדול? טוב ששאלת!

  • 700,000,000 איש מתפרנסים מחקלאות בהודו. סקטור החקלאות הוא הגדול במדינה, ומעסיק כ 60% מהמשק
  • 295 מיליון טון דגנים גידלו חקלאי הודו השנה (FY’20) וייצרו כ 200 מיליון טון חלב
  • 280 מילארד דולר, זהו שווי שוק החקלאות ההודי, המהווה 10% מן התמ”ג ההודי (2.85 טריליון $)
  • 31% מסך חיות המשק  (livestock) בעולם נמצאות בהודו, כ 540 מליון בעלי חיים
  • 30 מיליארד דולר, סך הייצוא של תוצרת חקלאית מהודו ב 3 השנים האחרונות (ממוצע שנתי)
  • 10.75 מילארד דולר, זהו שווי השוק של הגידולים האורגניים בהודו הצפוי ב 2025, עם עלייה שנתית ממוצעת של 10%.

אכן מספרים מרשימים, אבל איך כל זה רלוונטי? טוב ששאלת 2#!

החקלאים ההודים מתמודדים עם אתגרים רבים – תנאי קרקע ואקלים קיצוניים ומגוונים, בצורות, שטפונות, מכות של מזיקים (נחילי ארבה לדוגמא).

בשלב הבא, ישנם אתגר ה Post Harvest. מקירור ועד הובלה, שמירה על טריות, הארכת חיי מדף והרשימה עוד ארוכה. חקלאים הודים רבים, ובעיקר אינטגרטורים חקלאיים, יודעים היטב שני דברים. הראשון, השוק הרווחי עבורם נמצא מחוץ להודו – והם חייבים לייצא, וכדי לייצא צריך סחורה איכותית ועמידה.  כדי להבטיח תוצרת שתתחרה בשוק העולמי, החברות ההודיות חייבות לעשות שימוש בטכנולוגיה ופיתוחים שונים כדי לקבל תנובה גדולה יותר מן המשקים ולשפר את איכות התוצר. השני הוא הסוד שכל ילד וילדה יודעים: אנחנו אוכלים קודם כל ‘עם העיניים’, ונעדיף ירק או פרי יפים.

משמעות המילה KISAN בהינדי, היא חקלאות. זהו כנס ייחודי בהיקפו, אשר מפגיש את הגורמים הרלונטיים בתעשייה כאמור, ומהווה קרקע נוחה לחברות חקלאות ישראליות, להיפגש עם לקוחות, מפיצים וסוכנים חדשים ובכך לחדור ולהתרחב בשוק ההודי. החל משלב הזריעה, דישון, השקיה, גידול התוצרת, איסוף ואחסנה – לאורך כל שרשרת הערך יש ביקוש אדיר לטכנולוגיה וחדשנות, וחברות חקלאות ואגרו טק ישראליות יכולות וצריכות להנות מן ההזדמות והפוטנציאל האדירים.

אתם ואתן מוזמנים/ות לפנות אלינו, צוות הנספות המסחרית במומבאי, ונשמח לעזור לכם/ן לבחון את אינסוף האפשרויות שנמצאות בהודו, ולזהות את הזדמנויות עסקיות מעולות!

חברות המעוניינות לנצל את ההזדמנות מוזמנות לפנות אלינו כאן.

אתם מוזמנים להמשיך ולעקוב בבלוג זה ובדף ה LinkedIn של הנספחות לעדכונים שוטפים.

צור קשר עם:

שגיא איצ'ר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל