“מסע ישראלי”: פתרונות האגרו-טק הישראלי ממשיכים להגיע לפרובינציות ברחבי וייטנאם

שגרירות ישראל והנספחות הכלכלית בוייטנאם ממשיכות לנצל את גבולותיה הסגורים של וייטנאם כדי להעמיק את הקשרים הכלכליים עם הפרובינציות המרוחקות יותר ברחבי המדינה.

לאור הצלחתה של המשלחת החקלאית עליה כתבתי בפוסט הקודם, במהלך 17-19 לנובמבר יזמה הנספחות הכלכלית בהובלת שגריר ישראל בוייטנאם, נדב אשכר, משלחת אגרו-טק לפרובינציות סון לה (Son La)  ודיאן ביאן (Dien Bien). הפרובינציות נמצאות בחלקה הצפון-מערבי של וייטנאם, וגובלות עם לאוס.  במשלחת לקחו חלק 6 חברות ישראליות מובילות בתחומי ההשקיה, דישון וחומרי הדברה, תנובת חלב ועוד.

את הסיור החלה המשלחת במחוז Moc Chau, בה ביקרה במפעלי החלב של Moc Chau Milk, אשר אחראית לכ-10% משוק החלב במדינה. מנכ”ל החברה ציין כי הוא מקווה שהמשלחת תוביל ליצירת שיתופי פעולה עם החברות הישראליות, כאשר פתרונות הניטור ומוצרי בקרת החליבה של חברת SCR משכו תשומת לב רבה במיוחד.

ברחבי פרובינצית סון לה פזורים 78 אלף דונם של שטחים מעובדים, מרביתם משמשים לגידול מגוון פירות כגון מנגו, פיטאיה, לונגן ופירות הדר. פירות אלו מיוצאים מהפרובינציה לכ-15 מדינות ברחבי העולם, מה שהופך את החקלאות לנדבך מרכזי בכלכלתה. ביום השני למשלחת, נפגשו החברות הישראליות עם בכירים במועצת הפרובינציה ודנו על דרכים להטמעת טכנולוגיות האגרו-טק הישראליות בחוות המקומיות ועל ידי כך הגדלת התפוקות החקלאיות, הקטנת השימוש במים ומציאת פתרונות דישון והדברה חדשניים. בין היתר, הביעו בפרובינציה התעניינות רבה בפתרון של חברת Homebiogas, המספקת מוצר למשקים משפחתיים המאפשר הפיכת פסולת אורגנית לגז בישול ודשן.

ביום השלישי והאחרון, ביקרו חברי המשלחת בפרובינציית דיאן ביאן ופגשו חברות מקומיות ונציגים ממועצת המחוז, בהובלת יו”ר המועצה. הפגישות התמקדו בהצגת פתרונות בתחומי הטיפול במים, השקיה ודישון. יו”ר המועצה ביקש מנציגיו לקדם פיילוט עם חברת Homebiogas למציאת פתרונות לזיבול שטחים חקלאיים באמצעות צואת בקר.

הנספחות הכלכלית בוייטנאם תמשיך ליזום משלחות עסקיות לפרובינציות ברחבי המדינה, ולחשוף אותן לחדשנות הישראלית גם בשנת 2021. עקבו אחרינו כדי לשמוע על הסיורים הבאים.

 

תודה לתומר שפילמן מדסק אסיה-פסיפיק על הסיוע בהכנת הפוסט

 

 

 

 

 

 

צור קשר עם:

גל סף

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל