פתרונות האגרוטק הישראליים מגיעים למשקים המשפחתיים בוייטנאם

משבר הקורונה וסגירת הגבולות בווייטנאם לא עצרו את הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בוייטנאם מלרדת לשטח, כדי לעזור ולקדם פתרונות חקלאיים ישראליים בפרובינציית Thai Nguyen

החשיבות הרבה בחיבור לשטח מצד אחד, והיעדר האפשרות להזמין משלחות עסקיות מישראל מאידך, הובילה את הנספחות הכלכלית בהאנוי לחשוב על פתרון אחר: הזמנת נציגים מקומיים של חברות ישראליות שכבר פועלות בווייטנאם, לסמינר וסיורי שטח בפרובינציות בעלות פוטנציאל עסקי להרחבת פעילותן (לקריאה נוספת על שגרת הפעילות החדשה שלנו לחץ כאן).

בסוף חודש אוקטובר, הובילה הנספחות הכלכלית בווייטנאם משלחת ייחודית אשר לראשונה חיפשה לייצר שיתופי פעולה בין חברות ישראליות למשקים קטנים בפרובינציית Thai Nguyen, הנמצאת צפונית להאנוי. המשלחת כללה את נציגיהם של שלוש חברות ישראליות – PIC Plast, Homebiogas, NaanDanJain.

ביקור בחווה מקומית לפני הסמינר העסקי. החברות הציגו פתרונות חסכוניים לגידולים וכן לטיפול בפסולת ביולוגית
 

המשלחת לפרובינציה הינה תולדה של שיתוף פעולה של הנספחות הכלכלית עם מש”ב (המרכז לשיתוף פעולה בינלאומי במשרד החוץ) ונערכו בהובלת ובמעמד שגריר ישראל בוייטנאם, נדב אשכר.

בשעות הבוקר ביקרה המשלחת ב-Hung Son Vegetable Cooperative, התאגדות המונה מעל 100 חקלאים, כדי ללמוד על השיטות המקומיות לעיבוד אדמה לצרכי גידול ירקות. בשעות הצהריים התקיים סמינר מקצועי שיזמה הנספחות הכלכלית בנושא “קידום פתרונות למשקים קטנים”. את הסמינר הובילו יחדיו שגריר ישראל בווייטנאם וסגן יו”ר מועצת הפרובינציה.

הסמינר, שהועבר לבכירים ממחלקות שונות ממועצת הפרובינציה ומאיגודי חקלאים יחד עם יזמים וחקלאיים מקומיים, כלל הסברים והדגמות שטח של הטכנולוגיות הישראליות: חברת PIC Plast הציגה חממה במידות קטנות, הכוללת מערכת השקיה ייעודית (family irrigation system) של חברת NaanDanJain. חברת Homebiogas הציגה פתרון ביתי לטיפול בפסולת אורגנית והפיכתה לגז בישול ודשן אורגני.

הפתרונות הישראליים זכו להתלהבות רבה מצד משתתפי הסמינר, כאשר סגן יו”ר המועצה הנחה את הנציגים השונים לקדם שיתופי פעולה עם החברות הישראליות במתכונת של פיילוטים במשקים ברחבי הפרובינציה.

השגריר נדב אשכר וסגן יו”ר מועצת הפרובינציה פותחים את הסמינר שנערך בסימן “חבילה למשק הקטן”


בחודשים האחרונים התקיימו מספר משלחות עסקיות במתכונות דומה, אולם ייחודה של המשלחת הנוכחית נעוצה בניסיון לחבר בין האגרוטק הישראלי למשקים משפחתיים, קהל יעד שעוד לא טורגט, על אף שהוא מהווה כ-30% מכוח העבודה בווייטנאם.

בשנת 2021 מתכוונת הנספחות הכלכלית בוייטנאם לבצע ביקורים ממוקדים בפרובינציות נוספות כאשר המטרה היא לבצע מחקר שוק מקדים ומקיף על קהל היעד והצרכים בפרובינציות ולחשוף את הקהל הרחוק יותר מהאנוי והו צ’י מין לטכנולוגיות ישראליות רלוונטיות.

לקריאה נוספת –

https://vietnamnews.vn/economy/803801/israel-transfers-irrigation-technology-to-local-university.html


https://en.qdnd.vn/economy/international-cooperation/thai-nguyen-eyes-stronger-hi-tech-agriculture-cooperation-with-israel-523487

תודה לתומר שפילמן מדסק אסיה-פסיפיק על הסיוע בהכנת הפוסט!

צור קשר עם:

גל סף

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל