בירת התעשייה היפנית מחפשת פתרונות IoT

שבוע שעבר ביקרתי בבירת התעשייה והרכב  של יפן – נגויה (Nagoya). ממוקמת באמצע הדרך בין טוקיו לאוסקה, נגויה משאירה את שני המרכזים הכלכליים של יפן מאחור בכל מה שקשור ליצור ויצוא תעשייתי.

המטרופולין השלישי בגודלו ביפן, עם תוצר שנתי של 577 מיליארד דולר, הינו הכלכלה ה-21 בעולם (בין שוויץ לשבדיה). נמל נגויה הוא הגדול ביותר ביפן מבחינת היקף ונפח היבוא והיצוא.

אזור נגויה רבתי אחראי ל-27% מתפוקת הייצור של יפן (לעומת 11% בטוקיו רבתי ו -10.2% באוסקה רבתי) ו -24% מהיצוא. מחוז אייצ’י (Aichi) שנגויה היא בירתו, מדורג ראשון מבחינת התפוקה התעשייתית ביפן ב-43 השנים האחרונות. בנוסף לתעשיית הרכב, נגויה בולטת גם בתעשייה אווירית-חלל ורובוטיקה.

בנוסף לטויוטה מוטורס, יצרן הרכב הגדול בעולם והחברה הגדולה ביפן, חברות רב-לאומיות רבות מפעילות אתרי יצור באזור נגויה, ביניהן: הונדה, סוזוקי, מיצובישי מוטורס, דנסו, שארפ, פאנאסוניק, טושיבה, פוג’יטסו, יאמאהא ועוד.

הרכבת המהירה גומעת את 350 הק”מ שבין טוקיו לנגויה ב-90 דקות, מה שאפשר לנו לקיים חמש פגישות ביום אחד של הלוך-חזור מטוקיו. אגב, משך הנסיעה מתוכנן להתקצר ל-40 דקות בלבד בשנת 2027.

יחד עם השגרירה יפה בן ארי וקצין הסחר אייג’י טאקאקוה, נפגשנו עם שני ארגונים כלכליים עימם הנספחות המסחרית מקיימת קשר שוטף; לשכת המסחר של נגויה, המאגדת כ-18 אלף חברות, הוציאה משלחת לישראל שנה שעברה והנספחות ארגנה את הלו”ז, והתאחדות התעשיינים של אזור צ’ובו (Chubu) אשר תכננה משלחת לישראל ב-2020 (נדחה בשל הקורונה).

לאחר מכן נפגשנו עם מושל מחוז אייצ’י, הידאקי אוהמורה (Ohmura) שתכנן אף הוא לבקר בישראל ב-2020. המשכנו לפגישה עם ראש העיר של נגויה טקאשי קוואמורה (Kawamura), ולבסוף ביקרנו במטה של טויוטה מוטורס. מול חברה זו הנספחות פעלה רבות בשנים האחרונות וקיימה פעילויות משותפות.

 

שגרירת ישראל ביפן יפה בן ארי, קצין הסחר אייג'י טאקאקוה ודניאל קולבר, הנספח הכלכלי של משרד הכלכלה והתעשייה ביפן
שגרירת ישראל יפה בן ארי, קצין הסחר אייג’י טאקאקוה ודניאל קולבר, הנספח הכלכלי של משרד הכלכלה והתעשייה עם מר מסאיושי שיראיאנגי מחברת טויוטה ביפן.

אחד הנושאים שעלו בכל הפגישות הוא החשיבות של הסכם סחר חופשי בין ישראל ליפן, שהוא אינטרס משותף לשני הצדדים. בקרוב ייהנו יצרני הרכב הקוריאנים מגישה מועדפת לשוק הישראלי, בעוד שתוצרת יפנית תמשיך לשלם מכס.

תחום האוטומוטיב עובר מהפכה בשנים האחרונות וחברות ישראליות משחקות תפקיד חשוב בתהליך. לכן חברות רבות שולחות בשנים האחרונות נציגים לארץ במטרה לאתר חברות ישראליות מתאימות ולהשקיע בהן.

מחוז Aichi והעיר נגויה פרסמו לאחרונה, יחד עם JETRO (הגוף האחראי על סחר חוץ בממשלת יפן), קול קורא לחברות הזנק להגיש מועמדות להשתתף בתוכנית מעניינת במיוחד ואני שמח להזמינכם להשתתף בו.

התוכנית נקראת: “Connecting IoT Startups Worldwide with Manufacturing/related Companies in Aichi-Nagoya”.

ניתן להגיש מועמדות עד ה-25 בנובמבר 2020 באמצעות כתובת המייל: TELAVIV@JETRO.GO.JP

  • (חברות שמגישות מועמדות מוזמנת לעדכן אותנו על מנת שנוכל לעקוב ולסייע במידת הצורך).

בהצלחה!

צור קשר עם:

דניאל קולבר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל