דיווח ראשון מניו דלהי  – נעים להכיר!

מגפת הקורונה, המדינה השנייה בעולם במספר מקרים מאומתים (7.5 מיליון), כ 100 אלף נדבקים חדשים מידי יום, זיהום אויר, שמיים סגורים (כמעט נכון), בירוקרטיה  – אלו היו רק חלק מהמילים שנזרקו באוויר והתלוו למבטים התמהים כשסיפרתי שאנו אורזים את עצמינו ועוברים להודו לטובת תפקידי כנספחת הכלכלית החדשה בניו דלהי.

לא אשקר, גם לנו היו חששות שנלוו למעבר אך עכשיו, אחרי שלושה וחצי שבועות בניו דלהי אני חייבת לומר לכם כי מה שרואים מכאן לא רואים משם.

קורונה, כלכלה ומה שבינהם

נכון, הודו היא עדין המדינה השנייה בעולם במספר החולים המאומתים (שנייה רק לארה”ב) אך עם זאת נכון לכתיבת שורות אלו, מספר החולים המאובחנים ביום יורד בהתמדה, מספר המקרים המאומתים למיליון נפש עומד “רק” על 5,430 (לעומת 34,788 בישראל), מספר מקרי המוות למיליון נפש עומד על 82.63 (לעמת 247 בישראל) ובאופן מפתיע יכולת הנגשת המידע וההנחיות לאזרח הקטן ע”י הממשלה היא מעוררת השתאות ובמרחק קבוצת טלגרם אחת וייעודית. עם שלב Unlock 5.0 בתכנית הממשלתית גם המשק כאן חוזר אט אט לפעילות כמעט מלאה.

בשנים האחרונות רגילה הודו להראות קצב צמיחה שנע סביב 6%-8% וכזה שטומן בחובו לא מעט הזדמנויות לחברות הישראליות אשר מחפשות להיכנס לשוק זה  או להרחיב את פעילותן בו. לצערנו, שנת 2020 תהיה שונה בהקשר זה, בהתאם לדוח האחרון של קרן המטבע הבינלאומית הודו צפויה לסיים שנה זו עם צמיחה שלילית של 10.3%-.

אז מה עושים?

התשובה היא מתאזרים בסבלנות. הכלכלה השישית בגודלה בעולם צפויה להתאושש כבר בשנה העוקבת ולהראות אחוזי צמיחה של 8.8% (גבוהים אף מאלו של סין, 8.2%).

הודו הייתה ותמשיך להיות בין שווקי היצוא העיקריים של ישראל, עם אוכלוסייה של קרוב ל1.4 מיליארד ההזדמנויות כאן הן אינסופיות אך דורשות זמן ואורך רוח. כמעט בכל סקטור ישנה כאן הזדמנות, אך הנספחות הכלכלית בדלהי מתמקדת בכמה עיקריים: בריאות וציוד רפואי, חקלאות, מים, אנרגיה, ערים חכמות, תקשורת, ביטון המולדת וסייבר, ייצור מתקדם, חינוך, IT, השקעות ונותנת מענה בעניינים רגולטוריים.

עם צוות חזק ומנוסה של שישה עובדים אנו בנספחות הכלכלית בדלהי פועלים לקידום היחסים הכלכליים בין ישראל והודו בעזרת ביצוע החיבורים העסקיים הנדרשים, פועלים לטובת משיכת השקעות ואיתור הזדמנויות עבור היצואן הישראלי.

רק בשנה הקודמת ביצעה הנספחות למעלה מ-20 פעילויות וטיפלה בלמעלה מ- 100 פניות של חברות ישראליות המתעניינות בשוק זה. ולמרות השינויים והדינמיות במציאות הכלכלית שאנו חווים לאחרונה, אנו שואפים גם בשנה הנוכחית ולהמשיך ולפעול בהיקפים דומים כי כאמור, הזדמנויות יש גם בעתות משבר.

זה המקום להודות גם לנספח הכלכלי היוצא, ברק גרנות, אשר עמד בראש הנספחות בארבע וחצי השנים האחרונות ותרם רבות לפיתוח היחסים הכלכליים בין המדינות בכלל ולקידום היצוא של ישראל לשוק זה בפרט.

הצוות בדלהי ואנוכי נשמח לשמוע מכם ולסייע בחיבורים עסקיים איכותיים.

מוזמנים לפנות אלינו במערכת הפניות ליצואן או בכתובת המייל של הנספחות: Delhi@Israeltrade.gov.il

נשתמע,

נטאשה

 

 

 

צור קשר עם:

נטאשה זנגין

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל