הודו שואפת להפוך ליצרנית הטלפונים החכמים הגדולה בעולם

שנת 2020 תיזכר בהודו לא רק כשנת ‘הקורונה’, אלא גם כשנה בה המתיחות עם השכנה סין עלתה מדרגה משמעותית.

לצד המתיחות הצבאית בגבול בין שתי המדינות, עולה גם מתיחות בפן הכלכלי. אפליקציות סיניות שונות (דוגמת טיקטוק) נאסרו לשימוש והורדה בחנויות הוורטואליות של גוגל ואפל, וכן נרשמה ירידה בהיקפי סחר הסחורות בין המדינות.

סקטור אחד משמעותי המקשר בין שתי המדינות הנו שוק הטלפונים החכמים. בשוק זה שולטות חברות סיניות ביד רמה, ועד כה הצליחו היצרניות הסיניות לתפוס נתח שוק גדול בהודו.

הודו הייתה מייצרת בעבר טלפונים חכמים, אך עם התגברות הדומיננטיות הסינית בשנים האחרונים, כמעט לא רואים בשוק מותגים הודים.

עם חשש גובר לפרטיות והגנה על מידע, החליטה כעת ממשלת הודו בצעד אסטרטגי להשקיע בפיתוח וייצור מכשירים טלפונים חכמים במדינה.

המדינה הכריזה כי תשקיע בצורת מענקים והטבות כ-8 מיליארד דולר שיוענקו ל-5 יצרניות זרות ו-5 יצרניות מקומיות להקים או להרחיב נוכחות מקומית של ייצור ומו”פ. הציפייה היא שהחברות שתקבלנה את ההטבות ישקיעו בעצמן כ-1.5 מיליארד דולר, ובכך היוזמה תאפשר לייצר כ 300,000 משרות ישירות וכמיליון משרות עקיפות.

חברות ענק כמו סמסונג, אפל, ופוקסקון, כבר הביעו עניין ביוזמה החדשה.

למידע נוסף, לחץ כאן.

היוזמה מהווה הזדמנות גם לחברות ישראליות רלבנטיות הנותנות שירותים ורכיבים ליצרניות המובייל, להגדיל מכירות ואולי אף להשתלב ביתר שאת במפעלים החדשים שיוקמו.

דרום הודו (קרנטקה, טמיל נאדו) מכילה מדינות עם רמת פיתוח כלכלית וטכנולוגית המושך אליו יצרניות מסוג זה, ולכן צפוי שפעילות זאת תרוכז באזור.

חברות ישראליות רלבנטיות המעוניינות לבחון שת”פ אפשרי בנוגע ליוזמה מוזמנות ליצור קשר עם הנספחות הכלכלית בבנגלור.

צור קשר עם:

שי מוזס

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל