ניסית פעם לספק שירותי ביטוח ל 1.3 מיליארד אנשים?

הדמוקרטיה הגדולה בעולם עוברת בשנים האחרונות מהפכה חסרת תקדים בכל הקשור לתהליכי דיגיטציה – רפואה דיגיטלית, מדיה ושידורים מותאמים וחכמים, ערים חכמות, השירות לתושב מהרשויות – בכולם רואים נוכחות גוברת של אמצעים טכנולוגים מתקדמים. השינוי הניכר ביותר הוא מעבר ל Cashless economy – מהפכת התשלומים הדיגיטלית בהודו כבר כאן וגדלה כל הזמן (לקריאה נוספת בנושא Fintech בהודו, לחץ כאן ). ומה עם הביטוח?

איך בכלל עובד שוק הביטוח בהודו?

שוק הביטוח ההודי הינו “שוק צעיר” יחסית, וצומח, שהתחיל את דרכו רק באמצע שנות ה 90 עם תהליכי ההפרטה שעבר המשק ההודי, אשר נוהל במידה רבה בצורה ריכוזית מאוד על ידי הממשלה עד אז. גם היום יש נוכחות של חברות בבעלות ממשלתית (חלקית או מלאה) אך היא לא משמעותית – חברות פרטיות מהוות 80% מהשוק. הביטוח בהודו מתחלק ל 2 תתי תחומים עיקריים – ביטוח חיים ושאר הביטוחים (רכב, תכולה, עסקי, בריאות וכו’). ביטוח חיים הוא המוצר העיקרי הנדרש באופן בולט, ב 2018 (FY) לדוגמא, 75% מכלל הפרמיות ששולמו היו עבור ביטוחי חיים. במספרים ריאליים, היקף הפרמיות ב FY) 2019) עמד על 95 מיליארד דולר. אמנם לא מדובר בשוק גדול מאוד, אך כמו כל דבר בהודו, גם זה גדל מהר ובהתמדה (גידול של כ 230% מ 2012 ועד 2020). וכמו כל דבר בעולם – גם תחום הביטוח סובל מההאטה בשל הקורונה. אך בניגוד לתחומים רבים אחרים, הצפי הוא שביטוחי בריאות וחיים יהיו אחד המוצרים המבוקשים בהודו מיד עם היציאה מהמשבר (במהלך 2021 לפי מרבית התחזיות).

ממשלת הודו לא טומנת ידה בצלחת

הממשל המרכזי ההודי הבין את החשיבות של שוק ביטוח עצמאי ופעיל כדי לייצר יציבות ושגשוג כלכלי במשק. הפרטה של תחום הביטוח החלה כאמור עבר לפני כ 30 שנה, והממשל מסייע ביוזמות והקלת רגולציה לחברות הביטוח כדי לאשר להן להתרחב וכדי לעודד שחקנים נוספים להיכנס לזירה. השקעות זרות (FDI) בחברות ביטוח פרטיות עלו מ 26% ל 49%, חברות ביטוח עם וותק של יותר מ 10 שנים יכולות להיות מונפקות בבורסה (IPO). יתר על כן הממשל יזם תכניות לספק שירותי ביטוח פנסיוני וביטוח חיים לעובדים לא מאוגדים, ביטוח למשפחות הודיות בעלי ההכנסות הנמוכות ביותר, וכן, במסגרת רפורמת הבריאות הגדולה בעולם, Ayushman Bharat,  ביטוח בריאות משפחתי, לכל משפחה בהודו, עד לסכום של חצי מיליון רופי. צפוי גידול אדיר בשוק הביטוח בהודו כבר אמרנו?

אוקי, אז השוק ההודי צריך…?

השוק ההודי צריך להטמיע המון פתרונות וכלים טכנולוגיים כדי להצליח לנהל בצורה יעילה כמות גדולה מאוד של מבוטחים, ולהמשיך ולהציע שירותים מקוונים, אמינים מהירים וזולים על מנת להגדיל את מאגר הלקוחות הקיים שלו. הצרכים הבולטים ביותר הם פתרונות בתחומים הבאים: Anti fraud – מסיבות ברורות. Underwriting (חיתום) – יש צורך לקצר את תהליכי חיתום, לצמצם את מרווח הטעות של החתם ולחסוך בעלויות למבטח (כח אדם בעיקר). Distributing – כלים דיגיטליים שיובילו לדרוג הפעילות השוטפת של חברות הביטוח הן כדי להגיע ללקוחות, קמעואניים ועסקים חדשים, והן כדי לצמצם עלויות מול ספקים שונים. תחום ה Cyber Insurance  הוא אמנם צעיר מאוד מאוד בהודו, אך ככל שיהיו יותר מתקפות יגדל הביקוש לפתרונות ביטוח המספקים מענה לאיום זה.  

חברות הזנק מתחם הביטוח, חברות ותיקות יותר, חברות מכל אחד מהתחומים שצוינו בפסקה הקודמת או שהשוק ההודי מדבר אליכם.ן – ואתן מוזמנים/ות לפנות אלינו, צוות הנספות המסחרית במומבאי, ונשמח לעזור לכם/ן להיכנס ו/או לגדול בשוק ההודי, למרות ובזכות אתגרי הקורונה.

חברות המעוניינות לנצל את ההזדמנות ולפרוץ לשוק המרכזי בהודו מוזמנות לפנות אלינו לייעוץ, לחצו כאן.

אתם מוזמנים להמשיך ולעקוב בבלוג זה ובדף ה LinkedIn של הנספחות לעדכונים שוטפים.

 

צור קשר עם:

שגיא איצ'ר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל