הזדמנות בסינגפור בתחום ההכשרות המקצועיות

המשבר הנוכחי מביא איתו אתגרים גדולים, אך גם הזדמנויות לא מעטות והחברות שישכילו לנצל אותן יצאו מהמשבר מחוזקות מתמיד. בנספחות המסחרית בסינגפור אנחנו פועלים באופן שוטף לזהות את ההזדמנויות הללו בסינגפור ולחבר אליהן יצואניות מישראל, ולאחרונה זיהינו תחום חדש -תחום ההכשרות המקצועיות.

הסיבה לעליית קרנו של תחום זה היא ברורה- זהו זמן טוב להכשיר עובדים ולהתאים את יכולותיהם לעולם העבודה הדינמי. חברות פרטיות מעוניינות לשלוח להכשרות עובדים שכרגע פחות נחוצים להן אך שאינן מעוניינות לסיים את העסקתם, וממשלות מעוניינות שאזרחים מובטלים יעברו אותן וכך יוכלו לנצל בצורה יעילה את זמנם הפנוי ואף לאתר בהמשך עבודה מתאימה מהר יותר בזכות היכולות שרכשו. בסינגפור בפרט ישנן סיבות נוספות לעניין הגבוה בתחום- אין כאן דמי אבטלה והמדיניות בתחום התעסוקה שמה דגש רב על הכשרות מקצועיות, כדי לבצע התאמה שוטפת של היכולות של העובדים לצרכי החברות הפרטיות, ועל תמרוץ המעסיקים להעסיק עובדים שעברו הכשרות.

מסיבות אלה, ממשלת סינגפור יצאה עם כמה תכניות וחיזקה תכניות קיימות שמסבסדות בשיעור גבוה מאוד את ההכשרות המקצעיות של עובדים, ואף מממנת דמי מחייה (allowance) משמעותיים לעובדים המובטלים אשר משתתפים בהן.

ישנם גופים שונים שמבצעים בסינגפור את ההכשרות והם כרגע מעוניינים מאוד בשיתופי פעולה עם חברות חיצוניות (כולל חברות ישראליות) שמסוגלות לספק תכנים ולארגן קורסים והכשרות שונים, החל מקורסים של יום אחד ועד קורסים של 6 חודשים. עיקר המיקוד של אותם גופים הוא בהכשרות שנוגעות לטרנספורמציה הדיגיטלית שהעולם עובר וביכולות שהעובדים נדרשים לרכוש כתוצאה מהתהליך. לכן, תחומים כמו Data Science, סייבר וכדומה הם רלוונטיים, אך גם תחומים נוספים יכולים להיות מעניינים. עם זאת, חשוב לציין כמו תמיד שסינגפור היא אחת המדינות המתקדמות והעשירות ביותר בעולם ולכן חברות מקומיות תמיד יעדיפו לעבוד עם חברות ישראליות בעלות ניסיון בין לאומי מוכח ורמת מקצועיות גבוהה.

אם אתם חושבים שיש לכם את הידע והניסיון לעבוד בתחום אנא צרו איתנו קשר, נשמח לעזור!

 

צור קשר עם:

יואב סיידל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל