תאילנד מנסה לצאת מהסגר

כאמור בבלוגים קודמים, הפגיעה בכלכלה התאילנדית בעקבות וירוס הקורונה היא אחת הפגיעות הגדולות בכלכלות אסיה. התלות של כלכלת תאילנד בתיירות ובייצוא הביאה לתחזית של צניחה של כ-6.8 אחוזי בתמ"ג, הצניחה הגדולה ביותר באסיה.

לכן, מנסים מקבלי ההחלטות של תאילנד אסטרטגיות שונות ליציאה מ"הסגר הקמעונאי" שהוטל על המדינה בחודש האחרון. היום הודיעה ממשל תאילנד על תחילת שלב א' בהקלות הסגר. שלב א' יאפשר פתיחה של 6 סוגי "פעילויות" ויחל ביום ראשון הקרוב, ה-3 במאי. ששת סוגי העסקים הרשאים לפעול החל מיום ראשון: 1. שווקים – השווקים הפורסמים של תאילנד יחזרו לפעילות מלאה, שווקים טריים, שווקים צפים, שווקים קהילתיים ורוכלים למינהם.
2. מסעדות שאינן בקניונים – תחת הגבלות של שמירה על מרחק יפתחו מסעדות, גלידריות וכיו"ב.
3. עסקים קמעונאיים הכוללים חנויות כלבו, וחנויות טלקום .
4. פארקים ציבוריים – הפתיחה לה יחלו משפחות רבות. הפארקים העירוניים יפתחו וניתן יהיה לעשות ספורט יחידני או לקחת את הילדים להתאוורר.
5. מכוני יופי – מספרות במילים אחרות, אך ללא לק ג'ל, תספורת בלבד.
6. סלוני יופי לחיות ולמספרות לחיות.

אחת ל-14 יום תתכנס הממשלה להעריך את המצב ולשקול הסרה נוספת של ההגבלות או לחילופים סגירה מחדש. יש שיאמרו שהתאילנדים אינם עם צייתן וכי ניתן לצפות כי בפועל המשק יחזור לתפקוד מלא דה פקטו. עם זאת, למותר לציין שתאילנד צריכה את החופש הכלכלי כאוויר לנשימה, עם האבטלה הגואה והמצב הכלכלי הצונח. כולנו תקווה שלא נזכה לגל שני!

צור קשר עם:

דגן אלוני

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל