ענף הנדל”ן הסינגפורי פתוח לטכנולוגיה ישראלית, דווקא עכשיו

בשנה האחרונה התחלנו לעבוד על תחום חדש בנספחות בסינגפור, תחום הנדל”ן. אין הכוונה כמובן להשקעות נדל”ן אלא לחיבור של חברות ישראליות לחברות נדל”ן גדולות בסינגפור שמפתחות ומפעילות פרויקטים רבים ברחבי העולם.

כידוע, ענף הנדל”ן הוא ענף מאוד מסורתי ולכן על אף שבסינגפור ישנן כמה חברות מאוד גדולות בתחום, הפתיחות שלהן בעבר לשלב טכנולוגיה ופתרונות מתקדמים בפעילותן הייתה נמוכה יחסית. עם זאת, לצד גידול של חברות טכנולוגיה ישראליות בתחום, אנחנו רואים פתיחות הולכת וגדלה שלהן. מדובר על חברות עם עשרות אלפי עובדים ופרויקטים בעשרות מדינות בעולם.

האמת היא שנדל”ן היא הגדרה רחבה מידי, למעשה מדובר על כמה ורטיקלים עיקריים- החברות שמבצעות את התכנון של פרויקטי הנדל”ן, החברות היזמיות שמביאות את המימון ולוקחות את הסיכון הפיננסי לפרויקט, החברות שמבצעות את הבנייה עצמה והחברות שמנהלות את הנכס (מגורים, מסחרי וכיו”ב) לאחר הבניה. למדנו בשנה האחרונה שלרוב לחברות הגדולות כאן יש מעורבות ביותר מורטיקל אחד, ולכן שלל טכנולוגיות יכולות להיות רלוונטיות עבורן.

בין החברות הבולטות שפגשנו ניתן לציין את Surbana Jurong, Far East Organization, Capitaland ו- City Developement Limited. מהפגישות איתן הבנו שיש להן עניין בחברות עם פתרון חדשני שעושה משהו אחר או יותר טוב מהפתרונות האחרים בשוק, שהן עובדות עם לא מעט סטארטאפים מרחבי העולם ושגם השקעת הון-סיכון מצידן היא רלוונטית אם יש פתרון שכתוצאה מההטמעה שלו הם מבינים שהוא בעל פוטנציאל גם לייצר להן רווחי הון.

נכון, המשבר הנוכחי מייצר קשיים לא מעטים לחברות הנדל”ן, אך דווקא בגלל זה, כל פתרון שמאפשר להן להתייעל או להציע ערך גבוה יותר ללקוחותיהן הוא חשוב ביתר שאת. התקשורת איתן מאז החל המשבר מתנהלת כרגיל (למעט פגישות פיזיות), ואנחנו ממשיכים להציג להן חברות ישראליות.

לכן, אנחנו מזמינים חברות ישראליות בתחומים אלה לפנות אלינו כדי לראות אם נוכל לסייע במציאת לקוחות ומשקיעים בסינגפור.

צור קשר עם:

יואב סיידל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל