עדכון סטטוס Covid-19 בסינגפור

מאז הפעם האחרונה שכתבתי כאן בבלוג על המצב, חלו כמה התפתחויות דרמטיות בסינגפור בנושא משבר הקורונה.

לאחר שהסיטואציה החלה להחמיר באירופה ובארה”ב באזור אמצע מרץ החלו להגיע הרבה מקרים מיובאים של הוירוס, מה שהוביל לעשרות מקרים חדשים של חולים כל יום. בעקבות כך, הממשלה בסינגפור הפעילה סגר חלקי (ונתנה לו את השם Circuit Breaker) החל מה-7 לאפריל, ובמסגרתו בתי הספר ורוב החנויות ייסגרו ועובדים יעברו לעבודה מלאה מהבית, למעט ענפים חיוניים בהם אין היא מתאפשרת.

כעת אנחנו שבועיים בתוך הסגר החלקי והחיים בסינגפור רחוקים מאוד מנורמליות- הקניונים הסינגפורים שבשגרה הומי אדם ריקים, המסעדות הרבות שיש כאן ריקות ופתוחות רק למשלוחים וכך גם הכבישים והתחבורה הציבורית.

מבחינת עסקים, יש המשך עבודה רגילה (עד כמה שזה ניתן) לכל החברות בהן ניתן לעבוד מהבית, אך המיתון הכלכלי שכנראה כבר כאן איתנו וחוסר הוודאות לגבי העתיד לבוא בהחלט נותנים אותותיהם ומורגשת האטה כללית בתהליכים עסקיים ובפרט בעבודה מול ספקים חדשים של מוצרים וטכנולוגיות. לפי תחזית מעודכנת של קרן המטבע העולמית, כלכלת סינגפור צפויה לרשום צמיחה שלילית של 3.5% בשנת 2020, ואז לחזור לצמיחה של 3% בשנת 2021.

ביומיים האחרונים בסינגפור מספר הנדבקים החדשים היומי עבר את רף ה-1000, כאשר רק כמה עשרות מתוך מספר זה הם תושבים סינגפורים והיתר הם עובדים זרים שמתגוררים במתחמים ייעודיים ומועסקים בעיקר בענף הבנייה. כך, סינגפור הפכה בתוך כמה ימים למוקד הכי גדול של הוירוס בדרום מזרח אסיה.

בזמן כתיבת שורות אלה הכריז נשיא סינגפור, Lee Hsien Loong כי הסגר החלקי יוארך ב-4 שבועות ויימשך עד ה-1 ליוני. לפיכך נראה שרוב מדינות העולם המפותח יצאו מהסגר לפני שהדבר יקרה בסינגפור. לפחות הצד החיובי הוא שהיציאה מהסגר בסינגפור תתרחש כאשר תהיה הבנה טובה יותר של הדרכים הנכונות יותר לעשות זאת, שכן הסינגפורים יוכלו ללמוד מהניסיון של המדינות האחרות.

עם כל זאת, אנחנו ממשיכים לעבוד מול חברות סינגפוריות ולאתר להם טכנולוגיות ומוצרים מישראל שיכולים לעניין אותן, וכן ממשיכים לסייע וללוות חברות ישראליות שפנו אלינו.

כפי שבוודאי ידוע לכם, לצד הקשיים המשבר מביא איתו גם הזדמנויות רבות, למשל עבור פתרונות טכנולוגיים שעוזרים לחברות להתייעל באמצעות אוטומציה של תהליכים ארגוניים ובמפעלי ייצור, חברות בתחום המזון, חברות עם פתרונות לתחום המסחר המקוון וחברות מוצרי הגיינה אישית.

לכן, וכמו תמיד, חברות ישראליות מכל תחום שהוא יותר ממוזמנות לפנות אלינו לקבלת תמיכה בשוק הסינגפורי!

צור קשר עם:

יואב סיידל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל