וייטנאם פועלת במטרה למגר את המגיפה במדינה

סגר כללי הוחל במדינה החל מהיום (ה-1 באפריל) ועד ל-15 באפריל

החל מחצות ביום רביעי (31/3/20) הוכרז סגר כללי בוייטנאם כולה. הממשלה מבקשת מהאזרחים לא לצאת מהבית ואוסרת על מפגשים של יותר משני אנשים בציבור (משרדים חיוניים ובתי חולים מוחרגים). העוצר צפוי להימשך 15 יום, תחת הנהגתו של ראש הממשלה נגוין סואן פוק (Nguyen Xuan Phuc) וקורא לאזרחים בני אותה משפחה, כפר, קהילה או מחוז להישאר במקום ולא לנוע.

עובדים במפעלים חיוניים מחוייבים בשמירה על מרחק בטוח, חבישת מסכות והקפדה על כללי הגיינה. על התושבים לצאת מביתם רק במצבי חירום, קניית אוכל ותרופות, יציאה לעבודה במפעלים, מתקני ייצור ועסקים המוגדרים כ”חיוניים”. כמו כן, יש לשמור על מרחק של כשני מטר זה מזה ולעדכן את הרשויות במצב בריאותי כאשר יש חשד להדבקה. על המחוזות והרשויות המקומיות להקצות את כל משאביהן על מנת להכיל את המגיפה ולעצור התפשטות. על כל העסקים שאינם מוגדרים כחיוניים להישאר סגורים עד להודעה על סיום הסגר.

בצעד נוסף במטרה להעצור את התפשטות וירוס הקורונה במדינה, וייטנאם הגבירה את קצב וכמות הבדיקות שנערכות מדי יום. אחד מהאתרים בהם אותרו מספר רב של חולים (34 נכון להיום) הנו בית החולים “בק מאי” (Bach Mai) שבעיר הבירה האנוי . על מנת לעצור את ההדבקה, נערכו מאות בדיקות במספר תחנות, לכל מי שנכח בית החולים בתקופה האחרונה. בדיקות אלו הן מהסוג המהיר, בשימוש בערכות שפותחו בדרום קוריאה, כאשר התוצאות ניתנות לאחר כעשר דקות בלבד. האנוי קיבלה עד כה כ5,000 ערכות בדיקה מסוג זה ומתכננת פתיחת מוקדי בדיקה נוספים לכשתקבל ערכות נוספות.

האנוי, היא העיר עם המספר הגבוהה ביותר של חולים נכון לזמן זה- 87 מתוך סה”כ 207 במדינה כולה, מתוכם 58 חולים החלימו ושוחחרו. מרבית החולים במדינה הנם וייטנאמים ששבו למדינה מאירופה ומארצות הברית, זרים אשר הגיעו לוייטנאם מאותם האזורים, ואלו אשר באו עם שתי הקבוצות הראשונות במגע.

גם בימים קשים אלו, הנספחות המסחרית בוייטנאם עומדת לשירותכם ואנו כאן בכדי לענות לשאלות ופניות

צור קשר עם:

יניב טסל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל