רשמית- האולימפיאדה בטוקיו נדחתה

רשמית- האולימפיאדה נדחתה 

עדכון מטוקיו (31.3)
נקבעו התאריכים החדשים למשחקים האולימפיים ופאראלימפיים!
23.7-8.8.2021
25.8-6.9.2021

אתמול, התקבלה החלטה רשמית על דחיית האולימפיאדה בטוקיו 2020.

בהצהרה משותפת של ראש ממשלת יפן, הועד האולימפי העולמי והועדה המארגנת של אולימיפאדת טוקיו  נאמר כי האולימפיאדה שתתקיים בטוקיו לא מאוחר מקיץ 2021 תהיה ״מגדלור של תקוה״  בימים הקשים בהם נאבק העולם כולו בוירוס הקורונה.

המשחקים ימשיכו להקרא טוקיו 2020  גם אם יתקיימו ב-2021 ויהיו “האור בקצה המנהרה” וסמל הנצחון על הוירוס.

זוהי הפעם הראשונה ב-124 שנים האחרונות בה נדחת האולימפיאדה בזמני שלום.

הפעמים  הקודמות היו בשנים 1916,1940,1944 במהלך מלחמות העולם הראשונה והשניה.

ההחלטה איננה רק החלטה על בטול ארוע ספורטיבי. יש להחלטה על הדחייה השלכות פוליטיות, כלכליות וחברתיות מרחיקות לכת.

טוקיו, ויפן כולה, נערכת לקראת האולימפיאדה כבר כ-8  שנים. רוב ההכנות למשחקים כבר הסתיימו: האצטדיון החדש כבר בנוי (בעלות של כ-156 מיליארד דולר) , הצמחייה מסביבו מלבלבת, הכפר האולימפי מוכן , העיר כולה מקושטת בדגלים של Tokyo2020 והלפיד האולימפי כבר הגיע ליפן. 

יפן כולה נאחזה באולימפיאדה ולמרות הכרזות חוזרות ונשנות מרחבי העולם שיש לבטל את המשחקים השנה רק בשבוע האחרון החלו להשמע קולות הן מצד ראש הממשלה והן מצד מושלת טוקיו לפיהם יתכן כי אם המצב ימשך תדחה האולימפיאדה.

באולימפיאדה תלו היפנים תקווה לתקומה לאחר האסון ב-2011  – רעידת האדמה, הטצונמי והאסון הגרעיני בפוקושימה והעכוב משפיע על המורל של העם היפני.

בנוסף, המשחקים האולמפים היו אמורים לתת בוסט לכלכלה היפנית הנמצאת במיתון מתמשך עוד לפני משבר הקורונה – בכ-289 מיליארד דולר לפי הערכות של עיריית טוקיו . החברות היפניות קבלו לקראת המשחקים האולימפים רוח גבית להראות לעולם כולו את החדשנות והיכולות היפניות במהלך הארוע, והאולמפיאדה היתה אמורה להוות סמל להתאוששות כלכלית. הערכות על ההפסדים הכלכליים שנגרמים בשל דחיית המשחקים עומדות על פי העתונות הכלכלית היפנית היום על כ-3 מליארד דולר אך זוהי אינה ההערכה הסופית.

ובאופן אישי .. האכזבה רבה.

הנספחות הכלכלית ביפן בשתוף עם המחלקות השונות בשגרירות ישראל ביפן  עובדת כבר כ-8 שנים על קדום ההשתתפות של החברות הישראליות בעיקר בתחומי הסייבר ואבטחת המולדת במשחקים האולימפים.

נפגשנו מספר פעמים רב עם הועדה המארגנת, השתתפנו בתערוכות רבות להצגת הטכנולוגיות הישראליות,  קיימנו וארגנו מפגשים וארועים משותפים עם הספונסריות העיקריות של המשחקים ביפן (gold sponsors )  ועם הרשויות היפניות וארחנו מקבלי החלטות רבים מהחברות הרלבנטיות וכן מגופי הממשל היפני בארץ לשם הכרות עם החברות הישראליות . שמחנו לראות הצלחות של חברות ישראליות ושותפויות חדשות שנרקמו עם חברות ורשויות יפניות. אנחנו מקווים כי העכוב לא ישפיע על השותפויות הללו ואנו נמשיך לתמוך בשתופי פעולה בין חברות ישראליות ויפניות לקראת המשחקים האולימפיים.

העכוב  משפיע על מצב הרוח של האומה כולה אך עם זאת הלך הרוח ברחוב היפני הינו שהמשחקים אכן היו צריכים להדחות בעיקר בכדי לשמור על בריאותם של הספורטאים .

והתקווה היא שהמשחקים שיתקיימו יהיו מרשימים יותר , בימים טובים יותר ויהוו סמל של תקומה ונצחון גם על משבר הקורונה.

תמונה שצולמה ברחוב לפני כמה ימים. כמה אירוני..

צור קשר עם:

נועה אשר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל