דו”חות חדשים חושפים מספרים מדהימים על השינוי שמתחולל בהודו ומשפיע על הכלכלה והחברה

מתוך הדו”ח של גוגל – Year in Search – INDIA

מאמר שפרסם מגזין החדשנות ההודי Inc42 חושף את השינוי באופן בו אזרחי הודו מחפשים או מוצאים אהבה. אז כן, גם בהודו, האהבה ממבט ראשון נדחקה לטובת אהבה מהחלקה ראשונה ימינה או שמאלה באפליקציות ההיכרות התופסות תאוצה. וגם בהודו, כך לפי הכותבים, כבר לא פוגשים את האדם המיוחד אלא מגלים אותם במרשתת החברתית החביבה עליכם במיוחד.

במאמר המיוחד, שפורסם כאמור לרגל יום האהבה 2020, מתפרסמים נתונים מעניינים המתייחסים לשנת 2019. כך למשל, מצטט המאמר מחקר של גוגל שהתפרסם במגזין GDI, המצביע על כך שחיפושים הנוגעים במציאת בני זוג לדייטים באינטרנט, עלה בשנת 2019 ב-40%.

נתון זה, מפתיע בהתחשב בכך שהודו ברובה, נחשבת לחברה מסורתית מאוד, בה ‘נישואים מאורגנים’ (או ‘שידוך’ בשפתנו) נחשבים לעניין מקובל מאוד גם בימינו. למעשה, גם ב 2020, ממשיכים ההורים ‘לדפדף ימינה ושמאלה’ מועמדים פוטנציאליים לנישואים עבור בניהם ובנותיהם, כאשר נישואים מבוססי ‘אהבה’ נחשבים ל’נחותים’ יותר ומקובלים פחות.

מהמחקר של גוגל עולה כי העניין באפליקציות ואתרי דייטים אינטרנטיים מוכרים (מותגים) גדל בשנת 2019 ב 37%, בעוד שהעניין בחיפושים הנוגעים לזוגיות למטרת נישואים, גדל ב 13 אחוז בלבד.

המאמר של INC42, חשף כי ההודים אמרו ל”אלקסה” מבית “אמאזון” – “I love you, Alexa” לא פחות מ- 2100 פעמים בשנת 2019 וכי ההודים (או אולי ההודיות?) גם חיפשו ברשת 7800 פעמים מידע על Lovense Lush (לא מכירים? תעשו גוגל)

אז כן… אפשר אולי לנסות ולראות בנתונים הללו כנתוני פיקנטריה חסרי רלוונטיות עסקית של ממש. עם זאת, בראייתי תהא זו טעות.

החברה ההודית משתנה בקצב מדהים. היא הופכת למתקדמת, ליברלית, גלובאלית, פתוחה, ביקורתית, משכילה ונגישה יותר מאי פעם, משלבת קשר חזק למשפחתיות ולמסורת מחד ואימוץ של הקדמה הטכנולוגית המתקדמת ביותר מאידך.

השירותים המתקדמים ביותר בעולם קיימים כיום בהודו, בעלויות מצחיקות ממש. לא במקרה, היקף צריכת הדאטה הסלולארי בהודו, הוא הגבוה בעולם ועומד על היקף של כ-9.8 ג’יגה בייט בחודש. לאדם. דו”ח של KPMG קובע שמספר הסטארטאפים בהודו הכפיל עצמו פי 7 בתוך עשור אחד וכבר חצה את קו 50 האלף.

בשנה האחרונה, רשמה הודו גידול של 75% בחיפוש מסוג “בקרבתי” ( Near Me) בגוגל, עניין המהווה בשורה לעסקים קטנים ובינוניים שנגישים כיום יותר מאי פעם ללקוחות המתגוררים באיזור בית העסק. על פי הערכות מבוססות של חברת גוגל, 500 מיליון הודים צורכים כיום תוכן וידאו באינטרנט. למעשה, בגוגל גם מצאו וגילו כי 80% (!) מצרכני הרכב בהודו, צפו בסרטונים על הרכב בטרם הרכישה וצרכו סרטונים הכוללים הסברים וחוות דעת על הרכב שעורר בהם עניין.

ועם כבר רכב, צריך גם ביטוח, לא? אז הדוח של גוגל חושף כי 61% מכלל חיפושי הביטוח בהודו, הגיעו ממשתמשים החיים במרחב הכפרי (הפריפריה) של הודו ולא מהערים הגדולות – זה מדהים.

וכן – זו בדיוק אותה הודו שרק לפני שנה חיברה את הכפר האחרון ברפובליקה לרשת החשמל. השינוי אותו עוברת הכלכלה והחברה בהודו הוא מהיר ומדהים.

כדאי ונכון להמשיך לעקוב ולבחון את הפוטנציאל העסקי שאולי נלווה לכך.

צור קשר עם:

ברק גרנות

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל