טכנולוגיות ישראליות בשירות ערים חכמות בדרום הודו

לאחרונה השתתפתי בכנס מיוחד שאורגן בבנגלור בשם “Karnataka Smart Cities Investment Summit”.

מטרת הכנס היתה להפגיש את מנהלי התוכניות של ערים חכמות במדינת קרנטקה עם גורמי עניין מהמגזר הפרטי והציבורי, על מנת לקבל תמונת מצב לגבי התקדמות ביישום תכניות קיימות ובחינת פתרונות חדשים. ממשלת הודו יצאה לפני מספר שנים ביוזמה לאתר 100 ערים אותן ניתן להפוך ל”ערים חכמות” ולהוות דוגמא טובה ליתר הערים. במדינת קרנטקה נבחרו שבע ערים לתכנית.

בשתוף פעולה של מארגני הכנס עם הקונסוליה של ישראל בבנגלור, ישראל הפכה להיות מדינה שותפה לכנס זה, ובמסגרת שותפות זאת, השתתפתי בפאנל ייעודי על תחום טיפול המים במרחב העירוני, לצד יו”ר תאגיד המים של בנגלור.

תחום הטיפול במים ושפכים הוא אחד התחומים שלתעשייה הישראלית יש חוזקות ורמת תחרותיות גבוהה, ובמהלך דבריי חשפתי חלק מיכולות אלו בפני הקהל הרב שהיה באולם.

המשובים שקיבלנו היו חמים ונראה שיש פתיחות רבה לשתף פעולה עם התעשייה הישראלית, בעיקר בתחומים הנוגעים למדידת מים בצורה חכמה, מניעת נזילות מצנרת, הטמעת פתרונות IOT לתשתיות המים והביוב, וצמצום נושא “המים האבודים” (Non Revenue Water) למינימום.

חברות מים ישראליות רלבנטיות מוזמנות ליצור קשר עם הנספחות הכלכלית בבנגלור לבחינת שת”פ והטמעה של הטכנולוגיות שלהן בערים החכמות בקרנטקה.

צור קשר עם:

שי מוזס

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל