בואו לגלות את מדינת אסאם!

מדינת אסאם היא המדינה הגדולה ביותר בצפון מזרח הודו, באזור המכונה “שבע האחיות”. מדינה זו, הממוקמת באזור של סין, טיבט, נפאל, בהוטן, מיאנמר (בורמה) וצפונית – מזרחית לבנגלדש, מתמודדת עם שורה ארוכה של אתגרים ביטחוניים ומדיניים, שעשויים להוות הזדמנות עסקית עבור חברות ישראליות. 

בחודשים האחרונים, פנו גורמים בכירים ממדינת אסאם אל שגרירות ישראל בניו דלהי, בבקשה לסייע לשיתוף פעולה וסיוע מצד ישראל בתחומים הבאים:

  1. יזמות – לממשלת אסאם נכונות רבה ללמוד מהחדשנות הישראלית והתרבות היזמית שלה והיא מזמינה יזמים ישראליים ומוסדות להכשרה מקצועית בתחום, להציע את מרכולתם ולהשתלב במאמץ הממשלתי להקנות כישורי מקצוע לאוכלוסייה האסאמית ככלל ולאוכלוסייה השבטית בפרט.
  2. פתרונות מים – באסאם לא חסר מים. כמות המשקעים היא רבה והנגישות למקורות מים גבוהה מאוד, שכן אלו מצויים באזור בשפע. עם זאת, מדינת אסאם מתמודדת עם תופעה של היעלמות מיי תהום, ככל הנראה כתוצאה משאיבת יתר. בנוסף, אסאם מתמודדת עם תופעות של זיהום מיי התהום והימצאותם של מזהמים שונים לרבות פלואוריד וחומרים רעילים
  3. חקלאות – אחד מהאתגרים הגדולים של אסאם, הוא רמת הפרודוקטיביות הנמוכה בענף החקלאות. מדינת אסאם מעוניינת להפוך ליצואנית של מוצרי מזון מן הטבע ומעוניינת בפתרונות בתחום ניהול ובקרת איכות של מוצרי מזון לייצוא. בשלב זה, הביעה מדינת אסאם עניין במוצרי מזון ככלל ובסוגיות הנוגעות למדגה וגידול דגים בפרט.
  4. עיבוד מזון – לממשלת אסאם עניין רב בפתרונות בתחום עיבוד מזון של מוצרים טבעיים והפיכתם למוצרים בעלי שווי יקר יותר, כמו עיבוד פירות למיצים, חלב לגבינה וכיו”ב. אסאם עשירה במוצרים טבעיים כגון עצי \ צמחי \ קני במבו, בננה, אורז שחור וצ’ילי.
  5. ניהול ועיבוד פסולת – כל נושא ניהול ועיבוד הפסולת מעורר עניין רב במדינת אסאם. 
  6. מחקר ופיתוח – לממשלת אסאם עניין רב בתחום המחקר והפיתוח ושיתוף הפעולה סביב הכשרה והעצמה של מוסדות אקדמאים וטכנולוגיים. בעוד שאוניברסיטת IIT בבירת אסאם נחשבת למעולה (IIT Guwahati), יתר המוסדות האקדמאים והטכנולוגיים נחשבים פחות ולהנהגה המקומית עניין רב להשתלב במסגרות של מו”פ וחדשנות, כמו גם לקדם הסכמים לחילופי סטודנטים.
  7. תחום הביוטק – ההצטיינות של ישראל בתחומיי הביוטק, מעוררת עניין רב במדינת אסאם והם ישמחו לראות שחקנים ישראליים משקיעים או משתלבים במיזמים שונים בתחום זה.

חשוב לציין עוד כי מדינת אסאם מתמודדת עם אתגרים ביטחוניים רבים, הגירה מאסיבית ממדינות סמוכות, הפרות סדר על רקע חוקי אזרחות ורישום אזרחי שמוכתבים מהבירה דלהי וכיו”ב.

עם זאת, הממשלה בדלהי מתכננת להפוך את אסאם להאב תעופתי בינלאומי וזאת לאור המיקום היוצא דופן של מדינת אסאם וקרבתה לשורה ארוכה מאוד של מדינות, בהן בהוטן, נפאל, סין, מיאנמר, בנגלדש וטיבט במעגל ראשון, ווייטנאם, תילאנד, לאוס, קמבודיה, סינגפור, מלזיה, אינדונזיה והפיליפינים במעגלים הרחוקים מעט יותר. בתוך כך, מתכוונת ממשלת הודו להקים שדה תעופה בינלאומי חדש בבירת אסאם, גוואטי.

לאור החשיבות הרבה של אסאם בראיית הממשל הנוכחי של הרפובליקה של הודו, פעלה שגרירות ישראל למנות קונסולית כבוד במדינה זו, שתייצג את האינטרסים של ישראל ושל אסאם ותחבר בין גורמים בעלי עניין עם אנשי השגרירות ולהיפך.

מעוניינים לעשות עסקים במדינת אסאם?

פנו אלינו ונשמח לחבר אתכם לאנשי קשר רלוונטיים!  

צור קשר עם:

ברק גרנות

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל