עצור או שאני קורא לקופאי! גם בקוריאה עושים קניות בסופר מבלי לעמוד בתור לקופה

במסגרת מגזין סחר חוץ לחודש נובמבר שבו התייחסנו לתעשיית הריטייל בקוריאה הוזכר בקצרה הניסיון בקרב ענקיות הריטייל הקוריאניות לעקוב אחר המגמה העולמית בתחום התשלום האוטומטי או השקוף בקופות או באנגלית Cashierless, self-checkout.

אחד הגורמים שהביאו להתלהבות של הקמעונאים הגדולים מטכנולוגיות אלה הוא העליה בשכר המינימום והרצון לחסוך בהוצאות כוח אדם. טכנולוגיות סנסורים וAI שונות המאפשרות לנטר את הנעשה במדפים בסופרמרקטים אפשרו גם להשמיש טכנולוגיות של תשלום עצמי או "שקוף" ביציאה מהם. ואין אף שומר עם חרב שיפקח.

 

שתי המתחרות בתחום הן Lotte ו Shinsegae שמפעילות כל אחד חנויות ניסיון להדגמת הטכנולוגיות המתקדמות הללו.

עם זאת שינסגה רצה קדימה להדגמה של חנות דמויית amazon GO שזה מכבר נפתחה בסיאול, מה שיאפשר ללקוחות לקחת מוצרים מהמדף, לסרוק אותם באמצעות אפליקציה, ופשוט לצאת מהחנות ללא כל פעולת תשלום פיסית בחנות (זו תבוצע בהמשך ומאחורי הקלעים דרך האפליקציה).

שינסגה גם חברה במהלך 2019 לקבוצת SKT במטרה לייצר שיתוף פעולה להשמשת טכנולוגיות 5G שונות במגזר הריטייל.

מגזר הריטייל בקוריאה מתעורר ומחפש אחר טכנולוגיות חדשות. לחברות ישראליות יש מקום והזדמנות לבוא לקוריאה ולהיעזר בנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשיה על מנת לקדם רעיונות וטכנולוגיות חדשניות במיוחד.

 

 

הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בקוריאה אמונה על הקשרים הכלכליים בין המדינות. הנספחות פועלת יחד עם השגרירות, מכון הייצוא, רשות החדשנות ושותפים רבים אחרים כדי לסייע לחברות ישראליות ליצור קשרים עסקיים עם חברות קוריאניות ולמשוך השקעות קוריאניות לישראל. כמו כן, הנספחות פועלת כדי לפתח את תשתית הסחר לקוריאה עבור היצואנים הישראלים בתחומי הטכנולוגיה, החקלאות ומוצרי הצריכה. פעילות זו נעשית בסיוע KORIL – קרן המו"פ ישראל-קוריאה – הממסדת את המו"פ המשותף לסטראט-אפים ישראלים וקוריאניים.

 

אנו מזמינים אתכם לעיין בכתבה הנרחבת שלנו על שוק הריטייל בקוריאה במסגרת מגזין סחר חוץ לחודש נובמבר. קריאה מהנה!

 

 

צור קשר עם:

יניב גולדברג

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל