תקופה של שינויים באינדונזיה – ממשלה חדשה והחלפה של עיר הבירה (!)

ג’וקו ווידודו, נשיא אינדונזיה, בה התקיימו בחירות באפריל, הציג בחודש שעבר את הממשלה החדשה שלו. הממשלה החדשה כוללת למעלה מ-30 שרים, כ- 9 מהם נשארו אותם שרים מהכהונה הקודמת והיתר חדשים בתפקידם.

באופן מפתיע, הוקמה באינדונזיה מעין ממשלת אחדות לאומית, כאשר היריב המרכזי במירוץ לראשות הממשלה של ווידודו, פרובווו סוביאנטו, הסכים להצטרף לקואליציה ויכהן כשר ההגנה. מינויים מעניינים נוספים הם מינויו של המייסד של חד הקרן הסינגפורי, Go-Jek (ה-Uber של אינדונזיה) לשר החינוך, ומינוי של הבעלים לשעבר של קבוצת הכדורגל של מילאן לשר האחראי על החברות הממשלתיות.

התפתחות מעניינת נוספת שמתרחשת באינדונזיה לאחרונה היא ההחלטה להעביר את עיר הבירה מג’קרטה לעיר חדשה שתוקם במזרח קלימנטן, אזור שמהווה חלק מהאי בורנאו, שחלקו שייך גם למלזיה. המעבר מונע בעיקר מרמות העמוס הקשות על התשתיות של ג’קרטה, אשר ידועה בתור אחת הערים הפקוקות בעולם וגם כעיר שחלקים רבים ממנה שוקעים (במובן המילולי של המילה).

שינויים אלה יכולים להוות הזדמנויות לחברות ישראליות מתחומים שונים בשוק האינדונזי, שוק מאוד גדול וצומח שהיקפי העסקים שלו עם ישראל נמצאים במגמת עלייה משמעותית בשנים האחרונות.

הנספחות המסחרית בסינגפור מסייעת לחברות ישראליות בשוק האינדונזי באיתור לקוחות ושותפים מקומיים, ליווי בתהליך הויזה, מתן מודיעין עסקי וסיוע בפתרון של חסמי סחר.

חברות שמעוניינות לפעול במדינה מוזמנות ליצור עמנו קשר ולקבל סיוע  Singapore@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

יואב סיידל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל