כלכלת האינטרנט של תאילנד מרקיעה שווי

על פי המחקר האחרון של גוגל ופירמת ההשקעות הסינגפורית Temasek, המתמקד בכלכלות האינטרנט של דרום מזרח אסיה, כלכלת האינטרנט של דרום מזרח אסיה הגיעה לראשונה השנה לשווי של 100 מיליארד דולר. נכון להיום, 360 מיליון בני אדם גולשים באינטרנט באזורינו – 100 מיליון בני אדם יותר מאשר לפני ארבע שנים בלבד.

עם זאת, ערך הכלכלה האינטרנטית של גוש ה-ASEAN מהווה עדיין רק כ-3.7% מהתמ"ג האיזורי ועל כן מהווה הזדמנות יקרה לצמיחה מואצת. על פי הדו"ח, צפוי ערך הכלכלות האמורות לשלש עצמו עד לשנת 2025 לכדי 300 מיליארד דולר!

באשר לתאילנד – כלכלת האינטרנט של המדינה מוערכת נכון לשנת 2019 בכ-16 מיליארד דולר, נתון ההופך אותה לשניה בגודלה בדרום מזרח אסיה, אחרי אינדונזיה. מדובר בצמיחה שנתית של 29% בשנה והשווי צפוי להגיע לכדי 50 מיליארד דולר עד שנת 2025.

הסגמנט הבשל ביותר בתאילנד ממשיך להיות סוכני הנסיעות המקוונים (OTA) כגון Agoda. שוק ה-OTA צמח השנה לשווי ברוטו של 7.2 מיליארד דולר, צמיחה של כ-17%. שוק ה-E-Commerce הוא הצומח ביותר בדרום מזרח אסיה כאשר תאילנד מובילה בצמיחה של 54% מאז 2015, לכדי 5 מיליארד דולר השנה. הצפי עד 2025 – 18 מיליארד דולר. אפשר להבין את גודל הפוטנציאל בשוק.

גם המדיה המקוונת (פרסום, גיימינג VOD וכיו"ב) צומחת בקצב מרשים עם שווי של כ-3 מיליארד דולר בשנת 2019 וצפי של 7 מיליארד עד 2025. חשוב לציין כי התאילנדים הם העם בעל השימוש היומי הגדול ביותר בעולם במכשירי הסלולר – מעל 5 שעות ביום. נתון זה מסביר, בין היתר, את הצמיחה האמורה.

על פי הדו"ח, ההזדמנויות הכלכליות אינן מוגבלות לערים הגדולות בלבד. נכון לשנה זו, 7 ערים גדולות מהוות מעל ל-50% מכלכלת האינטרנט בדרום מזרח אסיה, אך הם כוללות רק 15% מכלל האוכלוסייה. הדו"ח מנבא, כי עד שנת 2025, מקור הצמיחה העיקרית יהיה מחוץ לערים הגדולות עד כדי הכפלתה.

צור קשר עם:

דגן אלוני

שלח הודעה

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל