ישראל משתפת פעולה בפיתוח תשתיות במדינת קרלה

החודש ערכתי ביקור עבודה בעיר קוצ'ין אשר במדינת קרלה. לאחרונה החלו טיסות ישירות בין תל אביב לקוצ'ין, אשר יגבירו את העניין והמודעות בקרב אנשי עסקים ישראלים לפעול במדינה.

קרלה הנה מדינה הממוקמת בדרום הודו הנמצאת בשכנות למדינת קרנטקטה, ושרועה לאורך החוף הדרום-מערבי של תת היבשת. מדינה זו ידועה בקהילה היהודית המשגשגת שהתקיימה לאורך מאות שנים ושמרביתה עלו לארץ במהלך המאה ה-20 ('יהדות קוצ'ין') ובנופיה המקסימים.

יחד עם זאת, מדינה זאת ידועה כיום גם כחשופה למקרי הצפות קשים שהתחוללו בשנים האחרונות כתוצאה של אפקט שינויי האקלים. הדבר השפיע בצורה שלילית על מצב החקלאים במדינה, וכן על מצב פיתוח התשתיות.

למדינה יש סוכנות פיתוח בשם KITCO הנמצאת בבעלות פרטית וממשלתית. לסוכנות יש ניסיון מצטבר של ביצוע מאות פרויקטים בתחומי התשתיות השונות, לרבות פרויקטי מים, חשמל ותחבורה.

בביקורי בחברה נפגשתי עם צמרת ההנהלה של הסוכנות ועם מנהלי החטיבות השונות לדון בשילוב חברות טכנולוגיה ישראליות בפרויקטי החברה. דגש מיוחד שמנו על תחום הטיפול במים במרחב העירוני והכפרי והיכולות הישראליות להתמודד עם מקרי הצפה.

הזמנו את נציגי KITCO להשתתף באירועים בישראל, לרבות כנס ווטק הבא עלינו לטובה בחודש נובמבר, ואני מאמין כי התעשיה הישראלית תהנה משת"פ עם סוכנות זאת. חיבורים עסקיים ראשונים כבר נוצרו.

חברות ישראליות רלבנטיות המוענינות ביצירת שת"פ עם KITCO מוזמנות ליצור קשר עם הנספחות הכלכלית בבנגלור.

צור קשר עם:

שי מוזס

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל