פורום חברות הסייבר הישראליות בטייפה

אחת הפגישות הראשונות שקיימתי עם הגעתי לנספחות הכלכלית בטייפה לפני כשנה הייתה עם מנהל מקומי של אחת מחברות הסייבר הישראליות הפועלות בטייפה. באותה פגישה ביקשתי לדעת כיצד הוא פועל אל מול הקשיים הרגולטוריים וההזדמנויות העסקיות השונות במדינה. הופתעתי לשמוע שקיימות עוד חברות סייבר ישראליות רבות בטייפה, המקיימות פעילות בהיקף משתנה, אך שאף אחת מהן לא מדברת עם השנייה ולא מתקיים אף שיח ברמת הסקטור או הקהילה העסקית. כמי שרק הגיע מישראל ומורגל בקיומן של קהילות חדשנות, בהיררכיה שטוחה של החברה והשוק העסקי ובכל אותם יתרונות שהופכים את ישראל למה שהיא, ביקשתי לקדם מהלך דומה בטייפה.

מאותה פגישה יצאנו בדעה מאוחדת להקים ולקדם את “פורום חברות הסייבר הישראליות בטייפה”. מעין שולחן עגול המשותף לכל הנציגים המקומיים המייצגים את אותן חברות בטייוואן. עבור הטיוואנים זהו רעיון חדשני מאין כמוהו וקצת קשה לעיכול, עבור החברות הישראליות זהו רעיון מוכר אך קשה לעיכול לא פחות. לשמחתי, על אף הקשיים, בכוחות משותפים הצלחנו לגייס מסה קריטית של חברות ולגלגל את הקמת הפורום.

מאז זרמו מעט מים בנהר הטמסוי (Tamsui River, על משבר המים בטיוואן ראו בפוסטים נפרדים) אך לשמחתי בשבוע שעבר קיימנו את האירוע השני של הפורום, ואיזו הצלחה זו הייתה!

Israeli Companies Participation in the Forum

סגן ראש עיריית טייפה נושא דברים באירוע
ראש הנציגות הישראלית בטיוואן, מר עומר כספי, שני משמאל

למעלה מ-350 מבקרים מקומיים נחשפו ונפגשו עם כ-20 חברות ישראליות שונות וזכו לשמוע הרצאות מפי הדוברים המרכזיים של היום: מר דויד אביב, CTO של חברת Radware; מר טוני ג’ארוויס, CTO של חברת Checkpoint; מר איתי מרגלית, מנכ”ל חברת Cyberint; מר אורן אספיר, CTO של חברת Cyberbit ורבים נוספים.

בנוסף לדוברים המקצועיים שהגיעו כל הדרך מישראל, כיבדו את האירוע בנוכחותם גם מנהלת היחידה לשת”פ בינ”ל במשרד הכלכלה המקומי, סגן ראש עיריית טייפה לצד ראש הנציגות הישראלית בטייפה מר עומר כספי.

אין ספק שזוהי הצהרת כוונות מצד תעשיית הטכנולוגיה והתוכנה הישראלית בטיוואן לעתיד לבוא. באמצעות פורום זה נוכל לקדם את האינטרס הישראלי המשותף ולתמוך בקידום היחסים הכלכליים בין מדינת ישראל לבין טיוואן, לרווחת כל הצדדים. הנספחות הכלכלית בטייפה מזמינה חברות ישראליות נוספות מתחומי התוכנה והטכנולוגיה המעוניינות לקחת חלק בפורום חשוב זה ליצור עמנו קשר. העבודה על האירוע השלישי של הפורום, וכן אירועי צד מקצועיים במהלך שנת 2020, כבר החלה!

צור קשר עם:

צליל להב

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל