תאילנד מתייבשת

באופן אינטואיטיבי, קצת קשה להאמין. מדינה כמו תאילנד, עם כמות המשקעים השנתית של מדינה טרופית, נמצאת בעיצומה של בצורת חמורה.

הרשות המטאורולוגית התאילנדית הוציאה בימים האחרונים הודעה חריגה לפיה תאילנד צפויה לחוות את הבצורת הקשה מזה 10 שנים. כמות הגשמים בתאילנד השנה פחותה ב-30 אחוזים מהממוצע בשנים קודמות, דבר אשר הוביל לצניחה של כ-50-70 אחוזים בגובה מאגרי המדינה בממוצע. המחסור בגשמים אף הביא להעלמותם של ארבעה מאגרים ומספר נוסף של אגמים.

בנוסף, חשוב לציין כי מלבד היעדר הגשמים, היעדר הרגולציה בתאילנד בדבר השימוש במים בחקלאות אינה תורמת ליכולת המדינה לנהל את משבר המים הנוכחי. השימוש במים ע"י החקלאים אינו מפוקח ואינו מחולק באופן שווה.

בפני רוה"מ פראיוט, אשר סיים לאחרונה את מלאכת הרכבת הממשלה החדשה שלו, ניצב כעת בפני אתגר מורכב.

במדינה בה כ-40% מכלל האוכלוסייה מועסקת במגזר החקלאות (במישרין או בעקיפין), מדובר במשבר של ממש. עד כה, נזרעו השנה כ-70 אחוזים מכלל שדות האורז במדינה, הנאמדים בכ-16.21 מיליון ראי (2,593,600 הקטר). כלכלת תאילנד מושתתת על יכולת הייצוא שלה ובכלל זה ייצוא האורז של המדינה. הצפי נכון לעכשיו הוא שייצוא האורז יהיה הנפגע העיקרי מהבצורת וצפוי להיחלש לכדי 8.5 מיליון טונות, הנמוך ב-7 השנים האחרונות.

אך לא רק הייצוא, צריכת האורז בתאילנד נאמדת ב-10.5 מיליון מטונות בשנה. השנה, עקב הרס היבול צפויים מחירי האורז לזנק בכ-30-50 אחוזים באופן שיפגע במיוחד בשכבות החלשות.

נכון לעכשיו, נעשים מספר ניסיונות להקל על המצב. רוה"מ תאילנד פנה בימים האחרונים לסין, לאוס ומיאנמר בבקשה לשחרר מים מהסכרים לתוך הנהרות על מנת להקל על המצב הנוכחי. בנוסף, לאחרונה הודיע שר החקלאות כי יעשה ניסיון לזריעה מלאכותית של ענני גשם. עם ניסיונות אלו, קיימת תקווה אמיתית בלבבות החקלאים התאילנדיים לגשמים במהלך אוגוסט ותחילת ספטמבר. הנזק כבר נגרם אבל ניתן לצמצמו באופן משמעותי עם הגעת גשמים באיחור.

 


 


		

צור קשר עם:

דגן אלוני

שלח הודעה

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל