משלחת חקלאים צעירים לישראל

טכנולוגיה ישראלית פורצת דרך

שוק החקלאות הטיוואני סובל ממגוון אתגרים – מחסור חמור בקרקעות, מחסור בכוח אדם וידיים עובדות ושוק מבוזר המחולק למספר רב יחסית של חוות קטנות. ואם כל זה לא היה מספיק, על אף שטיוואן הינה מדינה גשומה וטרופית, משק המים הטיוואני סובל ממשבר האקלים העולמי וחווה תקופות חוזרות ונשנות של בצורות והצפות המסבות נזקים רבים לחקלאות ומקשים על ניהול משק מים יציב.

הנספחות הכלכלית בטייפה זיהתה את האתגרים הללו וביחד עם שותף מקומי בשם CPC – China Productivity Center, הובילה לארץ משלחת של חקלאים טיוואנים צעירים, דור ההמשך של החוות החקלאיות, במטרה להיחשף לטכנולוגיות הישראליות העשויות לפתור חלק מאותם אתגרים.

מחסור בקרקע? בואו נלמד איך לגדל יותר תבואה בפחות שטח עם זרעים מתקדמים, שיטות השקיה מתקדמות, דשנים ועוד…

מחסור בכוח אדם? מיכון חדשני ומתקדם, מחשבי ניהול השקיה ועוד

טופוגרפיה בעייתית (טיוואן מדינה הררית ותלולה מאוד)? אין בעיה, יש רחפנים…

משלחת חקלאים צעירים מטיוואן בהדגמת רחפן חקלאי של חברת AgriDrone

 

איך מביאים את הפתרונות לשטח?

אז הבנו שצורך יש וגם פתרונות ישנם. הבעיה מתחילה בחיבור של שניהם. כאמור, מרבית שוק החקלאות הטיוואני מחולק לחוות משפחתיות קטנות אשר לרוב ידן אינה משגת לרכוש טכנולוגיות קצה ישראליות מתקדמות. לשם כך, הצטרף נציג CPC לחברי המשלחת על מנת להתרשם מהדרישה של החקלאים עצמם לחלק מן הטכנולוגיות. הנספחות שואפת לערב גורמי ממשל טיוואנים נוספים על מנת לסייע בהבאת אותן טכנולוגיות ומוצרים ישראלים ישירות לחקלאים על מנת לפתור את המצוקה הקיימת בשטח.

הנספחות הכלכלית בטייפה תמשיך לעקוב אחר תוצאות המשלחת בתקווה שנוכל לעדכן בקרוב על סיפורי הצלחה ולראות רחפני ריסוס ישראלים בשדות התה של טיוואן…

צור קשר עם:

צליל להב

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל