ממשלת קרנטקה מעודדת חברות ישראליות בתחום טיפול במים לעבוד במדינה

החודש נפגשתי עם מנכ”ל משרד מקורות המים של מדינת קרנטקה מר רקש סינג. המשרד ממוקם בקמפוס הממשלתי המרהיב של ממשלת קרנטקה הידוע בשם Vikasa Soudha.

כקונסול כלכלי של ישראל לדרום הודו, אני מקיים ביקורים תכופתיים במשרדי הממשלה השונים להם יש זיקה לפרויקטים שיכולים לעניין את החברות הישראליות להשתתף ולתרום מנסיונן.

תחום טיפול במים הנו אחת החוזקות של התעשייה הישראלית, ובמקביל, תחום זה הנו אחד התחומים המבוקשים ביותר מצד הממשלה המקומית.

עם התגברות תופעות שינוי האקלים, אספקה סדירה של מים נקיים הופכת להיות אחת הבעיות המשמעויות ביותר שכל ממשלה מקומית בהודו צריכה להתמודד עמן, ובפרט בין מדינות דרום הודו, המנהלות סכסוך עתיק יומין סביב ניצול מקורות המים הזורמים בנהרות חוצי-מדינות.

בפגישה עם מנכ”ל משרד מקורות המים שוחחנו על הבעיות הקיימות ועל מגוון פתרונות ישראלים שיכולים לסייע בעניין.

בפרט, נושא אספקת מים סדירה למתחמי מגורים המונים שנבנים לאוכלוסייות חלשות (‘בניה ציבורית’) עלה כאחד הנושאים שיהיו במוקד רשימת הפרויקטים של המשרד.

נושא התפלת מים והחידושים האחרונים בתחום, לרבות יחס העלות-תועלת שהשתפר בשנים האחרונות והיכולת להתפיל מים בעלויות חשמל הולכות ופוחתות, מקדמות את היום שנראה מתקני התפלה רבים במדינת קרנטקה (שלה רצועת חוף השוכנת במערבה).

חברות מים ישראליות בעלות פתרונות איכותיים בתחום טיפול במים מוזמנות ליצור קשר עם הנציגות הכלכלית לבחינת שת”פ עם משרד מקורות המים המקומי.

 

 

צור קשר עם:

שי מוזס

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל