גז טבעי קוריאני סחוט טרי

לאחרונה הזדמן לנו בנספחות הכלכלית לעסוק לא מעט בתחום הגז הטבעי, בעיקר במסגרת המאמצים בחודשים האחרונים לרתום מספר חברות קוריאניות מובילות להשתתף במכרז השני לאיתור גז טבעי במים הכלכליים של מדינת ישראל כפי שפורסם בסוף 2018 ועוד קודם לכן.

כחלק מהמאמצים הללו פרסמנו את פרטי המכרז לחברות קוריאניות שונות ונפגשנו עם מנהלים בכירים באותן חברות, כמו בחברות הממשלתיות KOGAS ו – KNOC וכן חברות פרטיות כגון

GS Energy ו SK Innovation. לכולן ניסיון וידע בתחום ה E&P גילוי והפקה של גז טבעי, כשלראשונות ניסיון רב בינלאומי בתחום.

חברות הגז הקוריאניות מפעילות מערך תשתיות נרחב לייבוא של נפט וגז טבעי לקוריאה מ-23 מדינות שונות, בעיקר ממדינות ערב כמו קטאר, אוסטרליה, עומאן וארה”ב, שממנה האחרונה גבר משמעותית קצב הייבוא (shale gas) בשנה החולפת. בשנת 2018 עמד ייבוא הגז הטבעי לקוריאה – בצורתו הנוזלית liquefied natural gas, ובקיצור LNG – על מספר שיא של 44 מיליון טונות, עליה של 17 אחוזים מהשנה הקודמת. על ידי הגדלת הייבוא מארה”ב מקטינה קוריאה הדרומית את תלותה במדינות המזרח התיכון ומשפרת את עמדתה במו”מ מול ארה”ב בנושאי סחר שונים.

משק האנרגיה בקוריאה מבוסס על ייבוא כאמור של עשרות טונות של LNG בשנה בעזרת אוניות ייעודיות, כתריסר טרמינלים מיוחדים ברחבי החופים של קוריאה וצנרת של אלפי קילומטרים. הגז הטבעי משמש לייצור חשמל לבתים הפרטיים, להסקה ולמגוון שימושים תעשיתיים. על מנת לעודד את השימוש בגז הטבעי כמקור אנרגיה ירוק ונקי יותר החליטה ממשלת קוריאה להחיל הורדה חדה במיסים המוטלים על ייבוא גז טבעי לקוריאה החל מאפריל השנה.

קוריאה היא גם אחת מיצרניות אוניות הסוחר הגדולות בעולם וחברות כמו Hyundai Heavy Indusrties בונות בין היתר ספינות ענק המיועדות אך ורק למטרה זו של נשיאת גז טבעי בצורתו הנוזלית (LNG) המיובא לקוריאה. אלו ספינות ענק, הבנויות אך ורק למטרה זו, על כל המשתמע מכך בהיבטי בטיחות וכושר נשיאה, כשמחיר כל אוניה מתקרב ל-800 מיליון דולר.

פורום IGU הבינלאומי שייערך בשנת 2021 בעיר DAEGU עומד בסימן הפיכתה של קוריאה הדרומית לאחת המדינות המובילות בביקושים לגז טבעי (שניה רק לסין בעליה בקצב הביקוש). הכנס שייערך בעוד שנתיים מושך תשומת לב רבה ואנו בנספחות הכלכלית ניערך על מנת לאתר הזדמנויות עסקיות עבור חברות ישראליות בתחום זה לצד התפתחות משק הגז הטבעי בישראל בשנים הקרובות.

 

הנספחות הכלכלית של ישראל בקוריאה (Israel Economic and Trade Office in Korea) אמונה על הקשרים הכלכליים בין המדינות ופועלת יחד עם השגרירות, מכון הייצוא, רשות החדשנות ושותפים רבים אחרים לסייע לחברות ישראליות ליצור קשרים עסקיים עם חברות קוריאניות, למשוך השקעות קוריאניות לישראל ולפתח את תשתית הסחר עבור היצואנים הישראלים לקוריאה בתחומי הטכנולוגיה, החקלאות ומוצרי הצריכה.

הנספחות עוסקת בעידוד חברות קוריאניות להשתתף במכרזים בתחום האנרגיה בישראל אך גם פועלת להצגת טכנולוגיות ישראליות בתחומי התשתיות, האנרגיה, המים והסביבה לחברות רבות במגזר האנרגיה ובמגזרי התשתיות בקוריאה.

כמו כן אנו מקדמים, בסיוע קרן המו”פ ישראל-קוריאה (KORIL) את המו””פ המשותף לחברות ישראליות וקוריאניות. אנו מזמינים אתכם לעיין בכתבת ‘זרקור’ מפורטת על פעילות הנספחות כאן, ולפנות אלינו באמצעות הדוא”ל (Korea@israeltrade.gov.il) לכל שאלה ועניין.

צור קשר עם:

יניב גולדברג

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל