למה נאס דיילי עובר לסינגפור ומה זה קשור לעשיית עסקים במדינה?

לאחרונה ה-vlogger (וידאו בלוגר) הערבי-ישראלי נאס דיילי (Nas daily) הצהיר כי הוא עובד לגור בסינגפור ושם יקים את העסק שלו. למי שלא מכיר, נאס דיילי, או בשמו האמיתי נוסייר יאסין, התפרסם בזכות תקופה של 1000 ימים שבה בכל יום הוא עשה סרטון של דקה שהעלה לפייסבוק, תקופה אשר הסתיימה לפני כמה חודשים. כיום יש לו 12 מיליון עוקבים בפייסבוק וכמות הצפיות בסרטונים שלו נעה מכמה מיליונים לעשרות רבים של מיליונים.

כהרגלו, פרסם יאסין סרטון שבו הוא מסביר מדוע הוא החליט לעבור לסינגפור ולפתוח את העסק החדש שלו בתחום המדיה בעיר המדינה. בסרטון הוא מציין באופן כללי כי קשה מאוד למצוא מקום עם הזדמנויות כה רבות לצד רמת חיים גבוהה כמו בסינגפור. בין הסיבות הנוספות למעבר הוא מציין את הקלות לתקשר עם אנשים (השפה הרווחת בסינגפור היא אנגלית), המיקום האסטרטגי של המדינה ליד מדינות ענקיות וצומחות (כמו סין, אינדונזיה, פיליפינים, וייטנאם), הבטיחות הרבה שיש באי, השחיתות הלא-קיימת וקלות ההגעה ממקום למקום בעיר. כל סיבות אלה הן גם הסיבות לכך שעסקים כה רבים בוחרים לפעול מסינגפור בדרום מזרח אסיה ואף באסיה כולה. כמו כן, אותן סיבות תקפות גם עבור חברות ישראליות המעוניינות להתחיל לפעול באסיה ומעדיפות להתחיל במדינה מתקדמת שבה קלות עשיית העסקים היא גבוהה (סינגפור מדורגת במקום השני בעולם במדד לקלות עשיית העסקים). בנוסף, מה שיאסין שכח לציין (בכוונה או לא) הוא את רמת המיסוי הנמוכה שבוודאי גם הייתה גורם בבחירתו לפתוח את החברה שלו בסינגפור, אף היא רלוונטית לכל עסק שפועל במדינה.

הנספחות המסחרית בסינגפור פועלת לחברות ישראליות שמעוניינות לעשות עסקים בסינגפור, חברות שמעוניינות לקבל סיוע מוזמנות לפנות אלינו- singapore@israeltrade.g

צור קשר עם:

יואב סיידל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל