מפגש שולחן עגול: הבנק העולמי 2030 Water Resource Group וחברות מים ישראליות

ה- Water Resource Group 2030 של הבנק העולמי בשיתוף עם הנספחות הכלכלית במומבאי קיים שולחן עגול בנושא: ניהול מים, הזדמנויות משותפות בין ישראל להודו במומבאי ב- 04 לאפריל 2019

הודו מתמודדת עם בעיות מים רבות, אספקת מים מהווה כיום אתגר משמעותי וחשוב עבור הודו, בשל הגידול העצום באוכלוסייה, קצב הפיתוח המהיר, תשתיות מים רעועות, טיפול לקוי בשפכים, איכות מים ירודה וניהול בעייתי של משק המים. ניהול משאבי המים הקיימים, ושדרוג תשתיות המים, הן מהמשימות החשובות ביותר העומדות בפני הודו.

לבנק העולמי ישנם אתגרים רבים בתחום המים, על כן פורטפוליו המים של הבנק העולמי הוא הגדול ביותר בעולם ונאמד בכ-37 מיליארד דולר על מנת לסייע בפתרון האתגרים העומדים למים, בהם הנגשת מים נקיים וזמינים, תנאים סניטריים ראויים, אנרגיה ירוקה וצעדים מידיים להתמודדות עם שינויים האקלים והשפעותיהם.

הבנק העולמי, מעניק כלי סיוע רבים להודו כמדינה מתפתחת בעיקר בתחומי המים, חקלאות ואנרגיה. הפרויקטים של הבנק העולמי פותחים חלון הזדמנויות רחב לפעילות התעשייה הישראלית. בתאריך ה-4 באפריל התקיים שולחן עגול בשיתוף 2030 Water Resource Group של הבנק העולמי והנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה במומבאי. נושא השולחן העגול: “אתגרי המים בהודו”, בשולחן העגול השתתפו נציגים של כ-8 חברות מים ישראליות, הנספחות הכלכלית במומבאי, מנהל מחלקת משאבי המים של מדנית מהרשטרה ובכירים נוספים מ-2030 Water Resource Group , יו”ר רשות המים של מדינת מהרשטרה ובכירים הודים ממגזר המים הפרטי והציבורי.

מטרתו של שולחן העגול הינה לשתף מידע על החדשנות והיכולות של תעשיית המים בישראל לאור מחסור המים המתמשך איתו ישראל מתמודדת והשיפורים הטכנולוגים שישראל נוקטת להתמודדות עם הבעיה. בדיון הוצגו האתגרים בתחומי המים בהודו בפני החברות הישראליות, החברות ישראליות הציעו את פתרונם וחלקו את ניסיונם באתגרי המים שאיתם עומדת ישראל.

בהודו רואים את ישראל כמובילה בפתרונות מתקדמים לתעשיית המים. ישנו רצון ללמוד מהניסיון הישראלי וליישם טכנולוגיות ישראליות. השולחן העגול היוותה הזדמנות לחברות ישראליות להציג אל מול חברות וגורמים המיישמים פרויקטים במימון הבנק העולמי. זאת כמובן דרך נוספת מיני רבות בה אנחנו פועלים על מנת להרחיב את הפעילות של חברות ישראליות בהודו.

צור קשר עם:

דנה נהרי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל