אוסטרליה וישראל חתמו על אמנה למניעת כפל מס

ביום חמישי האחרון, ה- 28 במרץ, חתמו נציגי אוסטרליה וישראל על אמנה למניעת כפל מס בין המדינות. האמנה נחתמה על ידי סגן השגריר בקנברה מר רון גרסטנפלד וסגן שר האוצר האוסטרלי מר סטיוארט רוברט, בטקס שהתקיים בפלרמנט האוסטרלי בקנברה.

שמה המלא של האמנה הינו:

The Convention between the Government of Australia and the Government of the State of Israel for the Elimination of Double Taxation with Respect to Taxes on Income and the Prevention of Tax Evasion and Avoidance. 

האמנה הינה הסכם בילטרלי שמתווסף לשורת הסכמי שת”פ מסחריים בין ישראל ואוסטרליה ונועד להגדיל ולהעצים את מכלול יחסי הסחר הענפים בין המדינות, יחד עם תמיכה בעידוד הגדלת היקפי ההשקעות והשת”פ הכלכלי, עסקי וטכנולוגי בין השווקים. כל אלה מתקימים בהמשך למידת העניין, הפתיחות וההזדמנויות המרובות שקיימות בשווקים של אוסטרליה וישראל עבור חברות ואנשי עסקים משתי המדינות ושנמצאים במגמת עליה ניכרת במהלך השנים האחרונות.

היקף הסחר וההשקעות ההדדיות חצו במהלך 2018 את רף ה- 1 מיליארד הדולר וההערכה היא שההסכם שנחתם יתמוך בגידול משמעותי בפעילות העסקית, הסחר וההשקעות בין המדינות.

האמנה מבהירה באילו תנאים עסקים לא יידרש תשלום מס בשתי המדינות וקובעת שיעורי ניכוי מס מופחתים עבור דיבידנדים וריבית נמוכה במטרה לעודד השקעות בין ישראל לאוסטרליה.

חשוב לציין שאוסטרליה היא מהמדינות המפותחות הבודדות שלישראל יש מערכת יחסי מסחר ושת”פ כלכלי ענף שלא הייתה לה עד כה אמנה למניעת תשלום כפל מס שמשמעותה הקלה על עסקים ופעילות עסקית בשתי המדינות.

למרות שבין שתי המדינות קיימים יחסים עסקיים מפותחים הרי שעד כה לא היה ביניהן הסכם שמטרתו יצירת וודאות לעסקים והקלה על הפעילות בכל היבטי המיסוי על הכנסות, ותשואת על השקעות הון, היות והאמנה מבהירה באילו תנאים עסקים ומשקיעים לא יידרשו לשלם מס בשתי המדינות על הכנסות מדיבידנים, תשואה על הון, תמלוגים וכאמור הכנסות.

החתימה בשבוע שעבר הביא לסיום תהליך מו”מ שהחל בשנת ב- 2015 בין משרדי האוצר של שתי המדינות שכלל מפגשים הדדיים והחלפת טיוטות ומסמכים רלוונטיים.

האמנה צריכה לעבור אשרור בשתי המדינות קודם שתיכנס לתוקף מלא.

התמונה מתוך טקס החתימה על נאמנה למניעת כפל מס בפרלמנט של אוסטרליה, 28 במרץ, 2019:

 

.

 

 

 

צור קשר עם:

שי זריבץ'

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל