מי יזכה בבחירות לאינדונזיה?

בחודש הבא יתקיימו הבחירות לנשיאות בדמוקרטיה השלישית הכי גדולה בעולם, אינדונזיה, אשר עברה תהליך דמוקרטיזציה בשנת 1999. יש שני מועמדים מרכזיים בבחירות והם אותם מועמדים שגם היו בבחירות הקודמות ב-2014: הנשיא המכהן ג’וקו ווידודו הידוע בכינויו ג’וקווי (Jokowi), והגנרל פרובואווו סוביאנטו (Prabowo Subianto).

אינדונזיה מדורגת במקום הכי גבוה בדרום מזרח אסיה במדד החופש הפוליטי של Freedom House, אז ישנו במידה רבה יחסית חופש עיתונות והפגנות ולכן תהליך הבחירות תוסס במיוחד ביחס למדינות אחרות באזור (שניתן לומר עבור רבות מהן כי מצב הדמוקרטיה בהן לא מזהיר בלשון המעטה). מניסיון אישי, האינדונזים מאוד אוהבים לדבר על פוליטיקה ולא יהססו להסביר באיזה מועמד הם תומכים ומדוע (דברים שאולי בישראל לוקחים כמובן מאליו, אך במדינות רבות באסיה אין זה המקרה).

בקמפיין הבחירות שלו ב-2014, ג’וקווי הבטיח שבמידה וייבחר הוא ירים את הצמיחה במדינה משיעור ממוצע של 5% ל-7% וכך יזניק את כלכלת אינדונזיה קדימה. אחת השיטות המרכזיות שהוא הציע כדי להביא לעלייה זו הייתה השקעה מסיבית בתשתיות- תחבורה יבשתית וימית, חשמל, מים וכו’. אמנם ניתן לזקוף לזכותו כי בוצעו בקדנציה שלו השקעות חסרות תקדים בתשתיות, אך הוא לא הצליח לגרום לעלייה המובטחת בשיעור הצמיחה, ובשנת 2018 היא עמדה על 5.18%. מצב זה לכאורה היה אמור לפגוע בו, אך כרגע ג’וקווי מוביל בפער ניכר בסקרים ולכן נראה שהוא יזכה בקדנציה נוספת של 5 שנים. מעבר לצמיחה כלכלית, ישנו דגש מצד שני המועמדים על מדיניות פיתוח, “לאומניות כלכלית”, אי-שוויון, אתניות ודת.  יהיה מעניין לעקוב אחר תוצאות הבחירות ולראות לאילו כיוונים חדשים יביא את אינדונזיה הנשיא שייבחר.

הנספחות המסחרית בסינגפור פועלת מסייעת לחברות ישראליות בחיבורים עסקיים ובקבלת מידע בשוק האינדונזי. חברות מוזמנות לפנות אלינו באמצעות מייל או באמצעות מערכת הפניות שלנו 

צור קשר עם:

יואב סיידל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל