הרשמו עכשיו למשלחת בחודש מאי בתחום החקלאות המדייקת ליפן ולקוריאה

הרשמו עכשיו למשלחת במאי בתחום החקלאות המדייקת ליפן ולקוריאה

בחודש מאי הקרוב הנספחויות המסחריות ביפן ובקוריאה בשילוב עם רשות החדשנות וקרן המו”פ קוריאה-ישראל (KORIL- RDF) יארחו משלחת חברות בתחומי החקלאות המדייקת.

חברות ישראליות מוזמנות  להגיש מועמדותן לפעילות שתצא לדרך בתאריכים 19-25 במאי 2019.

בקוריאה תקיים המשלחת סמינרים יעודיים במחוזות החקלאיים ברחבי המדינה, תיפגש עם חברות קוריאניות ושותפים רלוונטיים ותקיים פגישות B2B ועוד.

ביפן תשתתף המשלחת בתערוכת החקלאות הגדולה ביפן –Agri Week Osaka. בתערוכה שנחשבת אחת היוקרתיות בעולם בתחומה, השתתפו בשנה שעברה חברות ענק כמו Panasonic, DAIKEN CORP.

במהלך התערוכה יתקיימו פגישות בין החברות הישראליות לבין חברות יפניות.

החלטה סופית על המשתתפים במשלחת תישלח באפריל 2019.

לפרטי הקול הקורא אנא היכנסו ללינק הזה: https://innovationisrael.org.il/kol-kore/4314

לתעשייה הישראלית בתחום החקלאות המדייקת הזדמנויות עסקיות רבות ביפן בשל האתגרים הרבים העומדים בפני התעשייה המקומית.

אתגרים אלו נובעים בעיקר בשל הירידה התלולה של מספר  החקלאים ביפן -מ-2.6 מליון חקלאים ביפן בשנת 2010 ל-1.75 מליון חקלאים בשנת 2018 והזדקנות החקלאים שגילם הממוצע הינו 66 שנים.

מתוך חשש לעתידה של החקלאות היפנית ממשלת יפן נוקטת מדיניות הממוקדת בהטמעה של  טכנולוגיות חקלאיות חדשניות להגדלת האפקטיביות והרווחיות, כמו גם טכנולוגיות שיווק וניהול- בין היתר חקלאות מדייקת וכן בשינוי מבנה האיגודים החקלאיים. שנוי  המעודד תחרות לשירותים אשר ניתנים לחקלאים.

גם ממשלת קוריאה חווה אתגרים דומים שמובילים לנטישה מסיבית של צעירים את תחום החקלאות ואת המחוזות החקלאיים, בעיקר בדרום המדינה.

ממשלת קוריאה, משרדי החקלאות וחברות הסטארטאפים עם ממשלות המחוזות מחפשים אחר דרכים לשלב היי-טק וחדשנות בתעשייה המסורתית הזו ובכך להפוך אותה לא רק לתחרותית אלא גם לאטרקטיבית עבור הדור הצעיר.

הקוריאנים רואים בישראל מוקד ידע בתחום החקלאות המדייקת ומצפים לפגוש טכנולוגיות מובילות בתחום זה.

הנספחות המסחרית של ישראל בקוריאה (Israel Economic and Trade Office in Korea) אמונה על הקשרים הכלכליים בין המדינות ופועלת יחד עם השגרירות, מכון הייצוא, רשות החדשנות ושותפים רבים אחרים לסייע לחברות ישראליות ליצור קשרים עסקיים עם חברות קוריאניות, למשוך השקעות קוריאניות לישראל ולפתח את תשתית הסחר עבור היצואנים הישראלים לקוריאה בתחומי הטכנולוגיה, החקלאות ומוצרי הצריכה.

כמו כן אנו מקדמים, בסיוע KORIL, קרן המו”פ ישראל-קוריאה, את המו”פ המשותף לסטרטאפים ישראלים וקוריאניים. אנו מזמינים אתכם גם לעיין בכתבת זרקור מפורטת על פעילות הנספחות כאן, ולפנות אלינו באמצעות הדוא”ל (Korea@israeltrade.gov.il) לכל שאלה ועניין.

 

 

 

 

צור קשר עם:

יניב גולדברג

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל