בדקו את עצמכם – אז מה אתם יודעים על מדינת ג’אהארקאנד? (זרקור על ג’אהארקאנד)

בוודאי שאלתם את עצמכם לא אחת – מה אנחנו בעצם יודעים על מדינת ג’הרקאנד?!

במיוחד עבור אלו מכם אשר הגיבו בהינהון שקט, זוהי עבורנו הזדמנות לספר לכם כי מדינת ג’האקראנד (Jharkhand) היא מדינה יחסית קטנה במזרח הודו, שבירתה היא ראנצ’י (Capital Ranchi). שטחה הגיאוגרפי הכולל הוא 79,714 ק”מ ואוכלוסייתה עומד על 33 מיליון בלבד. מדינה זו גובלת עם המדינות “מערב בנגל”, אוטר פראדש (UP), צ’אטיסגארה, ביהאר ואודיסה.

השר הראשי (כמו ראש ממשלה אבל של מדינה בתוך הרפובליקה) של מדינה זו, הוא ראגהוביר דאס (Raghubir Das), שמונה לתפקיד השר הראשי ה-6 של מדינת ג’אהאקראנד ב 28.12.2014. מדובר בפוליטיקאי הודי משופשף, המקורב אל מפלגת השלטון בממשלה הפדראלית של הודו, הנשלטת ע”י מפלגת ה-BJP.

מדינה זו היא עשירה במינרלים כגון פחם (27.3% מהפחם של הודו מצוי במדינה זו), ברזל (26%), אורניום, גרניט, אבן לימון, כסף, גרפיט ועוד ועוד. כ-30% מהשטח של מדינה זו מכוסה בעצים וצמחייה עבותה. בין הערים הגדולות, ניתן למנות את amshedpur, Dhanbad, Bokaro, Deoghar וכן את Hazaribagh. ג’הרקאנד היא גם היצרנית הגדולה ביותר של “Tussar” (סוג של משי) ובשנים 2015-2016 תרומתה לענף זה עמדה על היקף של 40%.

באופן מפתיע, דווקא במדינה זו ניתן למצוא כמה מהמוסדות הנחשבים ביותר להכשרה מקצועית טכנולוגית, לרבות Birla Institute of Technology, National Institute of Technology, Indian School of Mines, business colleges such as Xavier Labor Relations Institute ו-  Indian Institute of Management.

המדינה מציעה הזדמנויות השקעה רבות לחברות בינלאומיות בתחומי החקלאות, המכרות, תחנות הכוח, פרוייקטי נדל”ן ותשתית, מערכי ייצור ועיבוד מזון.

אז למה זה מעניין אותנו כישראלים?

זה מעניין אותנו, כי בחודשים האחרונים אנו מזהים הרבה מאוד עניין מצד הנהגת ג’אהארקאנד בנוגע לישראל. כבר ביולי 2018, הודיעה מנכ”לית משרד החקלאות של ג’הארקאנד כי בכוונתם לשלוח לישראל 300 (!) חקלאים לישראל, על מנת ללמוד את השיטות והטכניקות הישראליות בתחומיי החקלאות וההשקייה. ככל הידוע, ההנחייה ללמוד מישראל הגיע מגבוה. כמה גבוה?! נטען כי ראש ממשלת הודו – נרנדרה מודי – ביקר במחצי השנייה של 2018 במדינת ג’הארקאנד ואמר לשר הראשי כי עליהם ללמוד מישראל. ואכן, מאז ביקורו של ראש ממשלת הודו במדינה, התקיימו כבר למעלה מ 4 משלחות חקלאיות מהמדינה בישראל, כאשר בכל אחת השתתפו עשרות חקלאים.

לצד זאת, בשלהי שנת 2018, התקיימה תערוכה חקלאית גדולה במדינת ג’הרקאנד, בה השתתפה ישראל כמדינה שותפה ובה נטלו חלק למעלה מ-5 חברות ישראליות בתחומיי החקלאות וההשקייה. המבקרים הישראליים התקבלו בתערוכה ברוב פאר והדר ונפגשו עם השר הראשי, שראה בנוכחות הישראלית הוכחה לאפקטיביות של המשלחות בישראל ולעניין ההדדי בין הגורמים ממדינתו ומהארץ, לעניין שיתופי פעולה עסקיים בין המדינות.

גורמים עסקיים אשר ביקרו בתערוכה, דיווח כי ההזדמנויות העסקיות האמיתיות נמצאות דווקא במדינות כמו ג’הארקאנד – מבין המדינות הפחות  מפותחות, המשוועת לפתרונות מתקדמים שלישראל יש להציע.

זקוקים לעזרה וחיבורים עסקיים מול גורמי ממשל ומגזר פרטי במדינת ג’הרקאנד? פנו אלינו!

 

צור קשר עם:

ברק גרנות

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל