אתגרים והזדמנויות בתערוכת המובייל בברצלונה

אתגרי תעשיית המובייל העולמית בכלל והטאיוואנית בפרט מספקים הזדמנויות חדשות לשחקנים ישראלים בתערוכת המובייל בברצלונה

תערוכת MWC – Mobile World Congress המתקיימת בברצלונה מדי שנה נחשבת על ידי רבים, ובצדק, לזירה המרכזית בה מציגים השחקנים הבולטים בעולם את הבשורות לשנים הקרובות בתחום.

כבכל שנה, גם הפעם הוקם ביתן ישראלי בתערוכה המאגד תחתיו 65 חברות ישראליות מובילות ממגוון תחומים. הביתן הישראלי בהובלת מחלקת ההיי-טק של מכון היצוא ובתמיכת מערך הנספחים המסחריים של משרד הכלכלה והתעשייה צבר מוניטין של חדשנות וקדמה ומהווה אבן שואבת למספר רב של מבקרים בתערוכה.

taiwan

גם השנה, כבשנים קודמות, קיימנו פעילות מקדימה אינטנסיבית בחודשים שקדמו לתערוכה למשיכת חברות טאיוואניות לפגישות עם חברות ישראליות מתאימות.

בתקופה זו התוודענו לאתגרים הניצבים בפני תעשיית המובייל המקומית. טאיוואן ידועה כחממה טכנולוגית למספר יצרני אלקטרוניקה מובילים בעולם כגון HTC, ACER, ASUS ועוד. יצרניות אלו מתמודדות מול אתגרים לא פשוטים בדמות ענקיות המובייל העולמיות כמו סמסונג הקוריאנית ואפל האמריקנית שבעצמן מאותגרות על ידי היצרניות הסיניות העולות שיאומי ו-וואווי.

בזירה כל כך תחרותית, כל יצרן חייב למצוא את הערך המוסף שהוא יכול להביא לצרכן ובטאיוואן קיימים כל הכלים לכך. תעשיית ייצור יעילה ומתקדמת מאפשרת ליצרנים להציג חידושים מתקדמים לפני מתחריהם וכוח אדם מוכשר ומיומן בתחומי ההנדסה מאפשר להוציא לפועל את החזון החדשני במהירות.

אז בשביל מה הם צריכים אותנו? החוליה החסרה באוטופיה הטאיוואנית היא החדשנות, ואת זה כידוע, ניתן למצוא בקלות בישראל…

אתגרים הופכים להזדמנויות

חברת HTC לדוגמה החליטה להתמקד בתחום המציאות המדומה והרבודה (AR/VR) ואף מוכרת כיום כיצרנית הערכות המובילה בעולם עם המותג המצליח שלה – VIVE.

טכנולוגיות רבות שאפשרו את הצלחת הערכה מקורן בישראל והחברה לא קופאת על שמריה וממשיכה לחפש ולהיפגש עם חברות ישראליות נוספות בתחום על מנת להמשיך ולשמור על מעמדה המוביל. חברות אחרות כגון ACER ו-ASUS שמות את הדגש על ביצועים וערכות שבבים מתקדמות ומשקיעות סכומים ניכרים במו”פ ייעודי לתחום וגם כאן לתעשייה הישראלית יש מה למכור.

הנספחות הכלכלית בטייפה תיאמה כ-40 פגישות איכותיות מתואמות מראש לחברות הישראליות המציגות בביתן עם ענקיות הטכנולוגיה הטאיוואניות וכן ביקור VIP של נשיא קבוצת FarEastern הטאיוואנית – הקונגלומרט העסקי הגדול ביותר במדינה עם מחזור פעילות משוער של כ-20 מיליארד דולר בשנה.

העבודה עדיין לא הסתיימה וגם במהלך ימי התערוכה אשר התחילה השבוע, ימשיכו קציני וקצינות הסחר של הנספחויות המסחריות ברחבי העולם לתאם פגישות עסקיות למבקרים הרבים בביתן הישראלי ובסוף התערוכה צפויות למעלה מ-2,000 פגישות בסך הכל!

גם לאחר סיום התערוכה נמשיך לסייע לחברות הישראליות בשימור ופיתוח הקשרים החדשים שנוצרו בתערוכה בתקווה שאלו יובילו להזדמנויות עסקיות ממשיות עבורן באי הטאיוואני.

 

 

 

 

 

צור קשר עם:

צליל להב

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל