טאיוואן כשער לסין?

עבור היצואן הישראלי שחושב על לעשות עסקים בסינית, נוח מאוד “לדלג” על טאיוואן ולקפוץ ישר למים העמוקים של סין כמיטב המסורת הישראלית של לקיחת סיכונים גדולים בתקווה לרווחים גדולים לא פחות.

גישה זו עשויה להתאים מאוד עבור חברות גדולות ומנוסות בעלות משאבים כלכליים המסוגלות להתמודד עם גודל השוק הסיני והבירוקרטיה לצד חברות הפועלות בתחומים מועדפים על ידי ממשלת סין, ובכלל זאת אנרגיה ירוקה, טכנולוגיות מים וחקלאות וציוד רפואי, להן מומלץ לפעול ישירות בסין תוך הסתייעות באחת מהתכניות הממשלתיות (כוח המשימה הממשלתי, קול קורא לתכניות מו”פ, עיר המים, מאגדים, חוות חקלאיות, תכנית הודו-סין של משרד הכלכלה וכו’).

חברות קטנות יותר החשופות לסיכונים הקיימים בהתנעת פעילות חדשה בשוק גדול כמו סין יכולות להרוויח רבות מפעילות מקדימה בשוק הטאיוואני בטרם החדירה לשוק הסיני.

taiwan

מעין “בטא סייט”, סין בזעיר אנפין. טאיוואן וסין חולקות ביניהן דברים רבים כגון שפה (סינית מסורתית בטאיוואן, סינית מופשטת בסין), תרבות, טעם דומה באוכל ובתרבות ועוד.

מעבר לדמיון התרבותי, כלכלות טאיוואן וסין מקיימות ביניהן שיתופי פעולה רבים וסין היא שותפת הסחר הגדולה ביותר של טאיוואן.

חברות טאיוואניות רבות מחזיקות בקווי ייצור בסין (ענקית האלקטרוניקה Foxconn לדוגמא, המרכיבה את מוצרי אפל בסין היא בכלל חברה טאיוואנית…) וטאיוואנים רבים מחזיקים במשרות הנהלה וטכנולוגיה בכירות בחברות סיניות.

אקלים עשיית העסקים בטאיוואן מערבי הרבה יותר ורמת דוברי האנגלית גבוהה מבסין, אם כי החברות הסיניות הולכות ומצמצמות את הפער.

לאור כל זאת, אנו ממליצים לחברות ישראליות קטנות ובינוניות השוקלות לפעול לראשונה בשוק הסיני לפנות אל הנספחויות המסחריות בסין ובטאיוואן ולהתייעץ עמן בנוגע לדרך הפעולה המומלצת ביותר עבורן.

למידע נוסף על הזדמנויות עסקים בטאיוואן, ניתן לפנות אלינו במייל: Taipei@israeltrade.gov.il או באמצעות פתיחת פנייה במערכת הפניות ליצואן 

 

 

 

צור קשר עם:

צליל להב

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל