קול קורא לשת”פ עם תאגיד המיחזור והאריזה האוסטרלי VISY

בימים אלו מפרסמת הרשות הלאומית לחדשנות קול קורא ייחודי עבור חברות וסטארטאפים ישראלים לשקול ולפנות לתוכנית שמטרתה פיתוח ומימון משותף של טכנולוגיה או מוצרים חדשים שיהיו בעלי מענה ייעודי לצרכים ולאתגרים העסקיים של תאגיד התעשייה האוסטרלי Visy – שהנו התאגיד המוביל בעולם בתחום האריזות, הנייר והמיחזור.

תחומי העניין הספציפיים שזוהו על ידי רשות החדשנות ונציגי התאגיד הם: טכנולוגיות אנרגיה ומים.

Visy Industries – חברת תעשייה אוסטרלית שנוסדה במלבורן ב-1948 והפכה להיות חברת מחזור הנייר, הפלסטיקה, ומוצרי מתכת ואריזות הגדולה בעולם.

כיום מעסיקה VISY כ 10,000 עובדים בעיקר באוסטרליה ובארה”ב עם פעילות ומכירות בסינגפור, סין, ובעלות על מתקני מיחזור ואריזה בכמעט 200 חברות ברחבי הגלובוס.

החברה שנוסדה על ידי מהגרים יהודים מפולין שהיגרו למלבורן ב 1938 לאחר עליית הנאציזם לשלטון בגרמניה ולפני פרוץ מלחמת העולם השניה, החלה כיוזמה מקומית של 3 מייסדים שהקימו עסק למחזור פסולת נייר ואריזות. אולם רק לאחר כניסתו לתפקיד ב 1969 של Richard Pratt (ריצרד פרצ’שיסקי) – בנו של אחד משלושת המייסדים (Leon Pratt, פרצ’שיסקי) החלה החברה להרחיב את עסקיה תחילה בתוך המדינות השונות שמרכיבות את הפדרציה של אוסטרליה ולאחר מכן לשווקים של אסיה וארה”ב. כיום Pratt Industries USA הינה החברה האוסטרלית שמעסיקה את מספר העובדים האמריקאים הגדול ביותר בארה”ב.

נציגי VISY ביקרו עד כה בישראל מספר פעמים בהובלה ותיאום של הנספחות הכלכלית באוסטרליה ונפגשו עם חברות טכנולוגיה ישראליות שרלוונטיות לפעילותם, הביקורים הובילו הן לקשרים עסקיים שנוצרו והבשילו לשת”פ עסקיים וטכנולוגיים עם חברות וסטארט-אפים ישראלים והן לעניין בתוכנית השת”פ עם רשות החדשנות.

 

השקת הקול הקורא הראשון מתקיימת בהמשך להסכם בין הרשות הלאומית לחדשנות והנהלת תאגיד VISY ומתמקד בשני תחומי תעשייה – אנרגיה ומים.

חברות ישראליות שמעוניינות לבחון התאמת המוצרים והטכנולוגיות לתחומי החיפוש והפיתוח של החברה האוסטרלית ושעומדים בקריטריונים שמפורטים בהמשך, נדרשים למלא טופס פניה ולצרף אליו פרופיל עסקי/תקציר מנהלים על פעילות החברה הישראלית ולפנות אל רשות החדשנות או אל הנספחות הכלכלית של ישראל באוסטרליה ע”מ לקבל מידע ופרטים מתאימים, רצ”ב פירוט הקריטריונים הנדרשים:

For Energy companies:

  • Must integrate into existing sites for example small foot print, as most of our sites are in urban areas.
  • Can be roof mountable as we have significant roof space at our sites.
  • Able to sustain a paper machine for 2-3hrs.
  • Produce three phase electricity at 11kV.
  • Generate and store the energy for and use on demand is optional.

For Water companies: 

  • Must integrate into existing sites with a small foot print due to urban mill locations.
  • Able to treat volumes in the 50 kl to 2 Ml/day.
  • Generate and store the energy for and use on demand is optional.
  • Effective suspended solids removal needs to be demonstrated first, but can be combined with second stage conventional membrane  processes to remove the dissolved solids.

סרטון תדמית והיכרות עם החברה:  https://vimeo.com/195720468

אשת הקשר לכל שאלה או בירור היא גב’ רחלי בן און, מרשות החדשנות שזמינה במייל הבא: rachelibo@innovationisrael.org.il

פרטים נוספים ומלאים על הדרישות והתכנית, יחד עם הפניה לטופס שנדרש למלא ולשלוח, זמינים בקישור הזה

 

 

 

צור קשר עם:

שי זריבץ'

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל