ביקור ראשון בישראל להנהלה הבכירה של קבוצת הפיננסים והבנקאות החשובה באוסטרליה Macquarie Group

קבוצת מקוורי: (Macquarie Group), הינה מהתאגידים הפיננסים הגדולים והחשובים הפועלים באוסטרליה, הקבוצה הינה ארגון פיננסי שעוסק במגוון תחומי השקעות, ניהול נכסים ושירותים פיננסים ורשום למסחר בבורסה האוסטרלית ASX. התאגיד שנוסד ב 1969 באוסטרליה, מעסיק כיום כמעט ל 15 אלף עובדים ב 25 מדינות ושווקים.

בין חטיבותיו ופעילותיו מנהל התאגיד פעילות ושירותי בנקאות עבור חברות, תאגידים וארגונים מוסדיים. בנוסף, Macquarie הינו בית השקעות וניהול נכסים שפועל ומשקיע במגוון חברות מענפי האנרגיה, הטלקום, תשתיות תחבורה ותחנות חשמל ברחבי העולם.

לאחרונה ביקרה בישראל קבוצה של מנהלים בכירים מהמטה העולמי של תאגיד Macquarie שממוקם בסידני אוסטרליה, בראשותה של מנכ”לית התפעול COO שהובילה מנהלי טכנולוגיה ומקבלי החלטות בכירים לביקור ממוקד בתעשיית הטכנולוגיה הישראלית.

אף על פי שנציגים מחטיבות ומחלקות שונות ב Macquarie כבר ביקרו בעבר בארץ במסגרת משלחות עסקיות שהשתתפו בתערוכות וכנסים, הרי שהביקור האחרון היה שונה מקודמיו בשל המיקוד בצרכים ובתחומי העניין של החברה שכללו מפגשים עם חברות טכנולוגיה ישראליות חדשניות שנבחרו על ידם לאחר תהליך ממוקד שכלל בדיקה, התאמה וסינון מוקפדים של חברות וסטארט-אפים שהועברו אליהם לעיון ובחינה בהמשך להישגים וליתרונות של תעשיית הפינטק הישראלית.

 

הביקור התקיים בהמשך ליוזמה ותיאום של הנספחות הכלכלית של ישראל בסידני אוסטרליה ותוך שת”פ עם מכון הייצוא והוכן ע”פ הבקשות ותחומי העניין של האורחים והתמקדו בתחומי הפינטק, אבטחת והגנת סייבר, אינטרנט של הדברים IoT, ואינטליגנציה מלאכותית AI.

ישראל ידועה בעולם כמרכז גלובלי של חדשנות וטכנולוגיה ומאות תאגידים לרבות בנקים, גופי השקעות וכו’ כולל מאוסטרליה מבקרים בישראל ע”מ לזהות טכנולוגיות מתקדמות כשאחרות מפעילות בה מרכזי מחקר ופיתוח (מו”פ).

בדומה לסקטורים אחרים גם תעשיית הפיננסים העולמית והאוסטרלית בפרט, ממשיכים לעבור שינויים ולהתמודד עם אתגרים שנוצרים מצמיחתן של יכולות וטכנולוגיות חדשניות ומהשפעותיה של סביבה רגולטורית משתנה הן מקומית ולא פחות מכך גלובלית.

במקביל, הפתרונות והטכנולוגיות בענף הפיננסים הולידו אפשרויות חדשות עבור הלקוח וחוויות השימוש שלו בממשק עם הבנק ושל הבנק עם לקוחותיו בעיקר כערוץ תקשורת ישיר.

בעשור האחרון הצליחה ישראל להפוך להיות מובילה עולמית בתחום בהמשך ליכולות החדשנות והמו”פ המתקדמים שנתמכים באקו סיסטם מתקדם שמאפשרים ערוצים חדשניים של קשר וממשק בין הבנק ללקוחותיו, כמו גם בין הבנקים לבין עצמם ולא פחות מכך מול הרשויות הרגולטוריות.

 

 

 

 

צור קשר עם:

שי זריבץ'

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל