תחום רפתות החלב באינדונזיה

לאחרונה קראתי כי ממשלת אירלנד שלחה לאחרונה לאינדונזיה משלחת עסקית כדי לסייע לחברות איריות לחדור לשוק ייצור החלב האינדונזי. בנוסף, נחשפתי גם לידיעה על כניסה של הענקים היפנית Mitsui לתחום החלב באינדונזיה. במקביל לידיעות אלה, עבדנו בתקופה האחרונה עם כמה גורמים אינדונזים שהביעו עניין בפתרונות מישראל הרלוונטיים לתחום החלב. שילוב יחד עם האמירה הידועה כי הפרה הישראלית מניבה הכי הרבה חלב בעולם, גרם לי להבין שישנה הזדמנות מעניינת לחברות ישראליות בתחום באינדונזיה.

כיום, כ-80% מהצריכה של חלב ומוצרי חלב באינדונזיה מגיעה מייבוא, והצריכה השנתית לנפש היא נמוכה ביחס למדינות האזור ועומדת על כ-11 ליטר (לעומת 31 בתאילנד למשל). הביקוש המקומי, עם זאת, גדל בקצב מהיר של כ-10% בכל שנה. מסיבה זו, גורמים עסקיים באינדונזיה מתחילים להבין את גודל ההזדמנות ומתחילים לפתח יותר רפתות חלב כדי לתת מענה לביקוש המקומי הגובר.

התפתחות זו של שוק החלב האינדונזי טומנת בחובה הזדמנויות לחברות ישראליות רבות הפועלות בתחום זה ואף בתחומים משיקים- החל מתוכנות לניהול רפתות, עובר במוצרים רפואיים הנוגעים לבריאות הפרות, וכלה בפתרונות מתקדמים לניהול השרשרת הלוגיסטית המורכבת של שוק זה.

חברות ישראליות שמעוניינות להיכנס לשוק החלב האינדונזי מעוניינות לפנות אלינו ולקבל סיוע.

 

צור קשר עם:

יואב סיידל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל