הצלחה לחברת הסייבר הישראלית Votiro בשוק האוסטרלי בסיוע הנספחות המסחרית בסידני

חברת הסייבר הישראלית Votiro הודיעה לאחרונה על השלמת סבב גיוס וחתימת הסכם שיתוף פעולה עסקי – אסטרטגי עם חברת אבטחת המידע האוסטרלית  Senetas Corporation שמפתחת מוצרי אבטחה עבור Data Centers, שירותי אחסון בענן ותוכנות הגנה על מידע עבור חברות מענפי הבנקאות, תעשיית הבריאות, התעשייה הביטחונית, סקטור הכימיקלים וגופי ממשלה באוסטרליה.

Votiroמפתחת יכולות הגנה עבור גופי ממשלה, חברות ותאגידים מפני תקיפות ממידע חיצוני שנשלח באופן קבוע אל כל ארגון, חברה או תאגיד בהודעות אימייל, שכוללים קבצים מצורפים לרבות מסמכים, תמונות, קבצי וידאו וכל תוכן אחר שמגיע באמצעות הודעות אימייל, הורדות מהדפדפן, שיתוף קבצים בענן ועוד.

הפתרון של החברה מבוסס על שורת פטנטים שהחברה פיתחה לנטרול איומים מכל מסמך או קובץ בשלב ראשון ולאחר מכן לבנייה מחדש של הקבצים והתכנים שנשלחים אל הארגון, תהליך שנקרא: Content Disarm and Reconstruction.

המערכת של Votiro סורקת את הקבצים או הודעות האימייל שמתקבלות בארגון ולפני פתיחתם והשימוש בהם מפרקת אותם לחלקים, בוחנת את תוכנם לוודא שאין בהם כוונת זדון (Malicious intents) ולאחר מכן מרכיבה אותם מחדש באופן שמנטרל כל איום שנשקף מתוכנות זדוניות, וירוסים, השתלטות עוינת או כל סוג של מתקפה אחרת מקבצים שהמערכת מזהה כחשודים או בעייתים, וכל זאת תוך פחות משניה לקובץ או הודעה.

הטכנולוגיה הייחודית של החברה מאפשרת זיהוי וחילוץ של תוכן תוקפני מראש, ורק לאחר מכן את הבנייה מחדש של עותק נקי ובטוח לשימוש שזהה לקובץ המקורי שנשלח, באופן ששומר על התוכן המקורי של הקובץ. למעשה, המערכת מיישמת אבטחה ברמה גבוהה ללא הפרעה לתהליכים העסקיים של הארגון או צורך בהכשרה או בתהליך לימודי כלשהו למי מעובדי הארגון.

Votiro הינה חברת אבטחת סייבר שנוסדה בשנת 2010 על ידי יזמים ישראלים וגייסה עד כה כ 14 מיליון $ ב 3 סבבי גיוס. החברה פועלת באוסטרליה באמצעות משרד מקומי מאז 2016 שמהווה עבורה שוק יעד אסטרטגי ומרכזי בתהליך הצמיחה האורגני של החברה כלפי השווקים של אסיה והפסיפיק. במסגרת זו, אף בחנה החברה הנפקה בבורסה המקומית של אוסטרליה (ASX) במהלך 2017, אך לבסוף הוחלט לבחון זאת מחדש בעתיד בהמשך להבעת אמון של משקיעים פרטיים בחברה.

נציגי Votiro באמצעות מנהלת פעילות החברה לשעבר בסידני ובאמצעות יו”ר מועצת המנהלים של החברה מר דניאל סקרס עומדים בקשר קבוע ומתמשך עם הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה באוסטרליה ונעזרו בה הן למטרת יצירת קשרים ופיתוח עסקי כולל הצעת שותפויות עסקיות, והן לגיוס הון משותפים מקומיים. נציגי החברה נפגשו עם נציגי חברת התוכנה Senetas בהמשך לביקור משלחת עסקית בארץ שיזמה והובילה הנספחות הכלכלית במהלך חודש אוקטובר 2017, אז נפגשו לראשונה עם חברת Votiro.

הקשר שנוצר הוביל לתחילת דיאלוג בין הצדדים ולביקור ממוקד בארץ של הנהלת  Senetas בראשות המנכ”ל במהלך חודש ספטמבר השנה שגם לו ניתן סיוע של הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה באוסטרליה, ביקור שהניח את היסודות לשותפות העסקית ולהשקעה האסטרטגית בחברה.

משרד הכלכלה והתעשייה פועל באופן אקטיבי להרחיב ולהעצים את יכולותיו באמצעות הכלים המקצועיים, המידע, ויכולות הפיתוח העסקי הממוקד שמאפשרות הנספחויות המסחריות ברחבי הגלובוס לחברות ישראל יות, לרבות אל השווקים המרוחקים ביותר בהם יש לתעשייה ולחברות מישראל הזדמנויות ואפשרויות עסקיות ובהם חברות נדרשות להיות תחרותיות ויעילות.

מינהל סחר חוץ, מפעיל 43 נספחויות מסחריות ברחבי העולם, ורק לפני שבועיים השקנו בשבוע האחרון את פעילותה של נספחות נוספת בקניה, השלישית שפועלת ביבשת אפריקה מתוך חזון וראייה מערכתית שנועדו לחזק את היקף היכולות שמדינת ישראל מספקת לחברות יצואניות וסטארט-אפים שמעוניינים לאתר שותפים עסקיים, משקיעים והזדמנויות לפעילות בחו”ל.

לדברי הנספח הכלכלי בסידני שפועל לסייע לחברות ישראליות בשוק האוסטרלי על אף הריחוק הגיאוגרפי בין המדינות, הפך השוק האוסטרלי בשנים האחרונות להיות קרוב ונגיש מאי פעם לחברות וסטארט-אפים מישראל שמזהות מצדן את מכלול האפשרויות הקיימות במדינה שנמצאת בצמיחה כלכלית קבועה וצמאה לידע, טכנולוגיות וחדשנות מישראל ובמקביל פועלת במרץ לייסד בקרבה תשתית ואקו-סיסטם טכנולוגי שיתמוך בצמיחתם של סטארט-אפים מקומיים, מהלכים שהיסטורית לא אפיינו את התעשייה ואת התרבות העסקית האוסטרלית. הצמיחה הכלכלית והפיתוח התעשייתי של אוסטרליה התבססו במהלך כמעט 30 השנים האחרונות על תעשיית המכרות, הכרייה והמינרלים ויחד עם פתיחות לשווקים וליברליזציה של מדיניות הסחר תרמו להיותה מדינה מפותחת בעלת כלכלה משגשגת ותחרותית, אולם כזו שרק בשנים האחרונות עוברת תהליך מואץ של פתיחת וחשיפה ליזמות וחדשנות טכנולוגית.

מציאות זו יוצרת מגוון רחב מאוד של הזדמנויות לחברות עם ידע וניסיון מישראל במגוון ענפי תעשייה לרבות בענפי הסייבר, פינטק, חקלאות מדייקת, ציוד רפואי, ענף הקמעונאות והשקעות בחדשנות וטכנולוגיה – לפעול בהצלחה בשוק של אוסטרליה וממנה כמקפצה לשווקים של אסיה והפסיפיק.

צור קשר עם:

שי זריבץ'

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל