שני תחומי המיקוד ל-2019 באינדונזיה: טכנולוגיות למכרות ול-E-commerce

לפני שבועיים הגעתי לישראל לרגל שני אירועים על השוק האינדונזי, שכוונו להגביר את ההבנה והמודעות של חברות ישראליות לשוק חשוב זה.

האירוע הראשון היה סמינר “הזדמנויות עסקיות בתחום ה- E-commerce באינדונזיה”:

בסמינר, אשר בוצע בשיתוף עם מכון היצוא, השתתפו כ-120 נציגי חברות ואנשי עסקים. הסברנו בו על השוק האינדונזי והמגמות העיקריות שמתרחשות בו שצפויות להגביר את המסחר המקוון במדינה במידה משמעותית. בין מגמות אלה ניתן לציין את הגידול הדרמטי של מעמד הביניים במדינה (בחמש השנים הקרובות יכפיל את עצמו ויגיע לכ-130 מיליון איש), את היקף חדירת הסמארטפונים (עד 2021 יהיו כ-150 מיליון אינדונזים עם סמארטפון) ואת כמות האינדונזים עם חשבון בנק (כ-60 מיליון אינדונזים יפתחו לראשונה חשבון בנק במהלך ארבעת השנים הקרובות). מגמות אלה לצד הפתרונות החדשנים והייחודיים שהתעשייה הישראלית יכולה להציע לשוק האינדונזי העצום, גרמו לכך שתחום זה יהיה במיקוד של הנספחות ב-2019.

 

תמונה יכולה לכלול: ‏‏אדם אחד‏, ‏‏‏לשבת‏ ו‏בתוך מבנה‏‏‏‏
תמונה מתוך הסמינר

האירוע השני היה שולחן עגול לחברות ישראליות בתחום המכרות:

השולחן התקיים במכון היצוא בתמיכת ענף המים במכון, והגיעו אליו נציגים מכ-12 חברות שפועלות בתחום. אינדונזיה יושבת על אזור שמכונה “טבעת האש“, מה שגורם לרעידות אדמה רבות במדינה מחד (היא מחזיקה בתואר המפוקפק של המדינה עם הכי הרבה אסונות טבע בעולם), אך מאידך הדבר גם הפך אותה לעשירה מאוד במחצבים טבעיים.

באינדונזיה ישנם כמה ממרבצי המחצבים הגדולים בעולם עם משאבים בקנה מידה עולמי בפחם, זהב, נחושת וניקל. כך למשל, אינדונזיה היא היצואנית הגדולה ביותר של Thermal Coal, עם ייצוא יותר מ -300 מיליון טון בשנה. כמו כן, כמה ממכרות הנחושת והזהב הגדולים ביותר בעולם פועלים באינדונזיה, כמו למשל המכרה של Freeport באי פפואה והמכרה של Batu Hijau בסומבאווה.

באינדונזיה ישנם בעיקר מכרות פתוחים כאשר רק בודדים הם תת-קרקעיים. רוב נכסי הכרייה כיום הם בבעלות מקומית אינדונזית לאור חוקים מקומיים שנותנים העדפה לבעלות שכזו. בנוסף,

בשנים האחרונות חלק הולך וגדל מתהליך עיבוד המחצבים מתקיים באינדונזיה. בחרנו גם להתמקד בתחום בעקבות הניסיון העשיר והקשרים בתחום של היועץ שלנו לאינדונזיה, מר דניאל פולר.

 

No alt text provided for this image

תמונה מתוך השולחן העגול (שהוא לא כל כך עגול בעצם)

 

אנחנו מזמינים חברות משני התחומים הללו ליצור איתנו קשר ולקבל ליווי וחיבורים עסקיים במאמצי החדירה לשוק ענק זה – באמצעות מייל או באמצעות מערכת הפניות שלנו 

 

 

צור קשר עם:

יואב סיידל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל