מתקפת הסייבר הגדולה בתולדות סינגפור

לפני מספר שבועות התרחשה מתקפת הסייבר הנרחבת ביותר בתולדות סינגפור, כאשר האקרים פרצו למידע של קבוצת הבריאות הגדולה במדינה, Singhealth.

התוקפים גנבו מידע הרפואי של למעלה מ-1.5 מיליון מתושבי האי, שהם כחמישית מהאוכלוסייה. התוקפים אף הורידו את המידע הרפואי של ראש ממשלת סינגפור, לי הסיין לונג (בנו של ראש הממשלה הראשון והידוע לי קוואן יו).

באופן אישי די הופתעתי מכך שבתוך כמה שעות מהיוודע על המתקפה קיבלתי SMS מממשלת סינגפור על כך שהמידע הרפואי שלי ושל בני משפחתי לא נכלל בתקיפה.

Free stock photo of internet, technology, safe, lock

המתקפה עוררה מהומה לא קטנה בעיר המדינה, אשר ידועה בתור מקום מתקדם מבחינה טכנולוגית ומוגן היטב.

כלל הפרויקטים במסגרת תכנית הדגל של “האומה החכמה” (Smart Nation) הושהו לצורך בדיקת מצב מיגון הסייבר שלהם, משרד הבריאות החיל מדיניות של “Internet Surfing Separation” במסגרתה האינטרנט מופרד ממאגרי מידע רגישים וייתכן שמדיניות זו תימשך בעתיד הנראה לעין.

כמו כן, בעקבות המתקפה, רשות הסייבר הסינגפורית, CSA, הורתה ל-11 סקטורים המוגדרים כ”קריטיים” לבחון את מצב אבטחת המידע בהן.

מומחים טוענים כי מאחורי המתקפה ככל הנראה עומדת מדינה זרה, דבר אשר מגביר את החששות כי מתקפות נוספות ייתכנו בעתיד.

עבור חברות סייבר ישראליות עם פתרונות ייחודיים ומתקדמים, נראה כי עשוי להיות כעת ובעתיד הקרוב חלון הזדמנויות שבו גופים רבים בסינגפור יהיו נכונים יותר לאמץ פתרונות מסוג זה.

צור קשר עם:

יואב סיידל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל