מאירועי הנספחות הכלכלית במומבאי בשבוע האחרון- ביקור המדען הראשי ומומחה סייבר וביטחון המולדת

השבוע האחרון היה שבוע עמוס במיוחד, גדוש בפגישות פוריות לקידום הכלכלה הישראלית במומבאי.

השבוע התחיל עם ביקורו של ד”ר עמי אפלבום, יו”ר רשות החדשנות והמדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה. ד”ר אפלבום הגיע לביקור במומבאי לקידום השקעות בישראל בשיתוף עם הנספחות הכלכלית במומבאי.

ד”ר עמי אפלבום, הגיע להודו במטרה לקדם את החדשנות הישראלית, השקעות הדדיות ושיתופי פעולה עם נציגים מהצד ההודי. הודו היא אחת מן הכלכלות החזקות, החשובות והמתפתחות בעולם (מדורגת שישית במדד התמ”ג העולמי של הבנק העולמי). לאחרונה, ניתן לראות התעניינות גוברת של משקיעים ותאגידים הודים המחפשים הזדמנויות להשקעה ומו”פ בישראל. לאור העניין הרב, בראשית החודש, הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה במומבאי הביאה ארצה משקיע המחפש השקעות בישראל, כפי שתואר בפוסט קודם.

ביקורו של ד”ר אפלבום הינו לטובת מסגרת חיזוק הקשרים הכלכליים בין המדינות והתחממות היחסים בתחום המדיני, כלכלי והתיירותי.

במהלך ביקורו, נפגש ד”ר אפלבום עם בכירים רבים מהתעשייה ההודית במומבאי, כמו למשל: המיליארדר ההודי, מוקש אמבאני, האיש העשיר ביותר בתת-היבשת, שהונו מוערך בכ-44.3 מיליארד דולר (אמבאני הבעלים של מועדון הקריקט ‘מומבאי אינדיאנס’ ומחזיק ב-48% מהמניות של חברת Reliance Industries  ההודית. חברת אחזקות העוסקת בטקסטיל, קמעונאות נפט ועוד). כמו כן נפגש אפלבום גם עם ענקית הטכנולוגיה ההודית Tech Mahindra, כל זאת במטרה לבחון את הרחבת שיתופי הפעולה לרבדים נוספים עם התעשייה הישראלית.

בנוסף, קיים אפלבום ‘שולחן עגול’ אשר עסק ב”היבטים באקו-סיסטם הישראלי” והזדמנויות להשקעות בחדשנות ישראלית, יחד עם משקיעים בכירים מהתעשייה, בעלי הון משפחתי, קרנות הון סיכון ותאגידים הודים גדולים. לרוב המשתתפים ‘בשולחן העגול’ אין רקע מקדים ומעמיק עם מערכת האקו-סיסטם הישראלית, לפיכך, מטרתה העיקרית של הפגישה, היא לשכנע משקיעים נוספים להגיע לישראל.

 

ניתן לסכם את ביקורו של אפלבום כביקור מוצלח מאוד ומשמעותי עוד יותר לתעשייה הישראלית.

בהמשך השבוע, התקיים הסמינר הסייבר הישראלי הראשון מסוגו במומבאי, מר זורי קור, מומחה בכיר לסייבר וביטחון המולדת הגיע לביקור במומבאי לקחת חלק בסמינר שאורגן על ידי הנספחות הכלכלית בקונסוליה הישראלית מומבאי בשיתוף עם Confederation of Indian Industries (CII).

הסמינר נפתח בהרצאה מרתקת של קור על החידושים והפיתוחים האחרונים בתחום האבטחה וביטחון המולדת בישראל. מר זורי קור השלים את כהונתו כראש המחלקה הטכנולוגית ברשות לאבטחת מידע בשב”כ לאחר 25 שנות שירות וניסיון במספר רב של מוקדי לחימה נגד ישראל.

בסמינר השתתפו בכירים רבים מתחום הסייבר בהודו כמו, מר מהת’ן באבו, ראש אגף אבטחת המידע (CISO) בתאגיד הלאומי NPCI של הודו. בנוסף, התקיים פאנל בנושא ‘התפתחות תעשיית הסייבר בהיבט הודו ישראל’ מר ריטש בהטיה, חוקר ומומחה לפשעי סייבר הוביל את הפאנל.

בפאנל עצמו השתתפו, ד”ר בלסינג רג’פוט מנהל מחלקת הסייבר במשטרת מהרשטרה והנציגים המקומיים של החברות הישראליות – Checkmarx ו – Cyberbit.

באירוע השתתפו מנהלי אבטחות מידע מחברות מובילות במומבאי ומספר נציגים של חברות ישראליות הפועלות בהודו. בהמשך לסמינר קור קיים פגישות פרטניות עם חברות מובילות במשק ההודי. בניהם בנק Kotak, (הבנק הפרטי השני בגודלו בהודו) ונמל התעופה של מומבאי.

 

 


נספחות משרד הכלכלה והתעשייה בקונסוליה הישראלית במומבאי מסייעת לחברות ישראליות ומחברת אותן אל שותפים עסקיים, לקוחות פוטנציאליים, מפיצים, יועצים וגורמי ממשל רלוונטיים. השירות ניתן ללא עלות ואינו תלוי או מותנה בחברות בארגון, מכון או לשכת מסחר. אנו כאן בכדי לספק לכם את השירות הטוב ביותר במסגרת האמצעים העומדים לרשותנו ופשוט לסייע לכם בדרך אל ההצלחה. כי ההצלחה שלכם – היא המשימה שלנו.
טופס פניות יצואנים | ‘מרכז המידע לעסקים – הודו’ | עמוד הלינקדאיןמערך כלי סיוע לתעשייה

צור קשר עם:

דנה נהרי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל