מובילי דעת קהל טאיוונים מבקרים ביקבים ישראליים

בעשורים האחרונים גילו הצרכנים הטאיוואנים את עולם היין.

סקטור זה צומח במהירות רבה בטאיוואן וכולל הקמת בתי ספר מקצועיים, הכשרות למקצוע הסומלייר, מגזינים מקצועיים ותערוכות רבות בתחום. שוק זה צומח בשיעורים גבוהים בטאיוואן ובשנת 2017 היקף הייבוא של יינות בלבד עמד על כ-20 מיליון ליטר, כאשר צרפת, ספרד וצ’ילה עומדות בראש רשימת יצואניות היין לשוק זה.

הצרכנים הטאיוואנים מושפעים מאוד מפרסומים במדיה ומדירוגים של יינות ולכן כניסה מוצלחת לשוק הטאיוואני מצריכה בדרך כלל פרסום, ביקורות חיוביות ממומחי יין ידועים או מאמצעי תקשורת מכובדים ונוכחות בשוק.

במהלך חודש יולי הגיעו ארצה ארבעה מומחים טאיוואנים מתחום היין במסגרת פעילותה של הנספחות הכלכלית של ישראל בטייפה לקידום ייצוא יין ישראלי.

אחד המומחים, מר אהרון צ’ונג; מרצה ב-“בית הספר ליין” בטאיוואן וכן, כתב יין ומוביל דעה ברשתות החברתיות בטאיוואן בתחום היין. המומחה השני, מר תומס הו, הינו סומלייר ידוע ומוביל דעת קהל לדור הצעיר, תומס משמש גם כסומלייר במסעדה מפורסמת בעיר טאיצ’ונג.

אל שני המומחים הצטרפו נסים צ’ן ותום קורי, אושיות יין מפורסמות בטאייוואן, המנהלים המייסדים של “אקדמיית היין של טאייוואן”, הגוף המוסמך להענקת הסמכות סומלייר WSET בטאיוואן.

במהלך ביקורם בן השבוע בארץ, ביקרו האורחים ב – 20 יקבים שונים ברחבי הארץ במסגרת תכנית ביקור עשירה שאירגן עבורם מכון הייצוא הישראלי, זאת במטרה להגיע לחשיפה מקסימלית של תעשיית היין הישראלי.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הנספחות הכלכלית בטייפה פועלת רבות לקידום ייצוא היין הישראלי.

הביקור הקודם של משלחת קנייני יין טאיוואנים בארץ, שארגנה הנספחות בחודש דצמבר 2016 אשר כלל גם סיורים במגוון יקבים ברחבי הארץ, הניב שיתופי פעולה עסקיים רבים והתחלות ייבוא של יינות ישראליים לטאיוואן.

בנוסף, במהלך תערוכת Wine and Gourmet אשר התקיימה בטייפה בחודש יוני 2017 , הקימה הנספחות ביתן ישראלי בו הוצג מגוון רחב של יינות ישראליים מיקבים שונים ונערכה היכרות לצרכנים וקניינים טאיוואנים עם שוק היין הישראלי.

צור קשר עם:

רן יחזקאל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל