הצטרפו לרשימת התפוצה
Emerging Markets
פתיחת פנייה חדשה לנספח
הזמנה לכנס אינדונזיה

פורסם המדריך לשווקי התקשורת והפינטק באינדונזיה!

פורסם ע"י , נספח כלכלי סינגפור , בתאריך 19 ביוני 2018

כפי שכתבתי בעבר, השוק האינדונזי הוא שוק מאוד גדול שמכיל הזדמנויות רבות לחברות ישראליות, ואחת ממטרותיה המרכזיות של הנספחות היא לאתר ולהנגיש אותן לחברות בישראל.

מתוך מחשבה להתמקד בתחומים המרכזיים, שגם חזקים מהצד הישראלי וגם אטרקטיביים בצד האינדונזי, החלטנו לצאת עם מדריך לשוק התקשורת והפינטק באינדונזיה. להלן קישור אליו:

בתמונה: עמוד מתוך המדריך

בתמונה: עמוד מתוך המדריך

 

במדריך תוכלו למצוא מידע כללי על עשיית עסקים באינדונזיה, מגמות מעניינות ובולטות בשני הסקטורים במדינה, ומידע על חברות בולטות.

בשוק התקשורת בחרנו להתמקד בשחקנים הגדולים שמהווים הלקוחות הפוטנציאליים העיקריים לחברות הישראליות.

בשוק הפינטק לעומת זאת, השחקנים הגדולים הם ברורים ומוכרים (הבנקים), ולכן בחרנו להתמקד בדוגמאות לחברות טכנולוגיה אינדונזיות שהצליחו לפרוץ בשוק בשנים האחרונות עם טכנולוגיות משבשות (Disruptive), וזאת כדי לחדד את השינויים שהשוק עובר ואת ההזדמנויות הטמונות בו.

אחד הנתונים המרכזיים שיש לשים לב אליהם בתחום הפינטק זה הוא כי לרובה הגדול של אוכלוסיית אינדונזיה אין גישה לבנקים, וההערכה היא שרק ל- 40% מתוך 270 מיליון התושבים קיימת גישה לשירותים הניתנים על ידי הבנקים.

 

בתמונה: ג'קרטה, בירת אינדונזיה

בתמונה: ג'קרטה, בירת אינדונזיה

תחום התקשורת מהווה כבר שנים רבות כר פורה לשיתופי פעולה בין חברות ישראליות לאינדונזיות, ואנחנו בטוחים שנמשיך לראות אותם מתפתחים.

מאידך, בעבר תחום הפינטק היה זניח אך בשנים האחרונות אנחנו רואים גידול מהיר של חברות בישראל ובמקביל עניין גובר של גופים רבים באינדונזיה (ובעולם) בטכנולוגיות מתקדמות בתחום. בשנתיים האחרונות אף ראינו מספר חברות פינטק ישראליות מצליחות לחדור לשוק האינדונזי.

אתם מוזמנים לפנות אלינו למידע נוסף ולסיוע מותאם אישית: Singapore@israeltrade.gov.il

יואב סיידל נספח כלכלי סינגפור

כתיבת תגובה

(לא יפורסם)

* שדה חובה

פניה לנספח כלכלי סינגפור, יואב סיידל